WSPÓŁISTNIENIE. FESTIWAL ŁÓDŹ CZTERECH KULTUR 2019Premierowe koncerty i spektakle, zagraniczni goście oraz gwiazdy rodzimych scen muzycznych i teatralnych.
Do tego wystawy, spotkania i wycieczki tropami wielokulturowej Łodzi.
We wrześniu po raz kolejny odbędzie się Festiwal Łódź Czterech Kultur.
Tym razem pod hasłem: Współistnienie.

Teatr im. Stefana Jaracza jest głównym partnerem festiwalu.

więcej informacji znajdziecie na temat Festiwalu FL4K tutaj.ZASP - PRZYZNANIE NAGRÓD IM. LEONA SCHILLERAZASP przyznał coroczne nagrody dla młodych i utalentowanych artystów teatru. Podczas uroczystości, w warszawskiej siedzibie związku, nagrodami im. Leona Schillera uhonorowani zostali: Agnieszka Skrzypczak - wspaniała aktorka naszego teatru i Radek Stępień - młody, wybijający się reżyser, przygotowujący aktualnie swoją najnowszą premierę na Kameralnej Scenie Teatru im. Jaracza. Laudację dla Agnieszki wygłosił red. Łukasz Kaczyński, a dla Radka - prof. Józef Opalski. Laureatom gratulowali m.in. Małgorzata Kowalska i Waldemar Zawodziński - dyrektorzy naszego teatru.

FotorelacjaWRESZCIE MARTWY. WRESZCIE BRAKUJE POWIETRZAWystartowały próby do spektaklu „Wreszcie martwy. Wreszcie brakuje powietrza” Wernera Schwaba. Za reżyserię odpowiada Karol Klugowski zaś w obsadzie zobaczymy Milenę Lisiecką, Matyldę Paszczenko, Elżbietę Zajko, Bogusława Suszkę, Marcina Włodarskiego, Karola Puciatego, Łukasza Stawowczyka oraz Mateusza Czwartosza. Przedstawienie jest przygotowywane na Małą Scenę Teatru Jaracza.

„Większościowo teatr jako moralny dom wariatów nie jest przecież niczym innym niż zaśmierdzieloną salą balową w wiejskiej gospodzie, ozdobionej licznymi trofeami bezsensowności w sztucznych opakowaniach śmierci. Jedną ścianę nawiedziło jelenie poroże Berta Brechta i rogi jego uniwersalistycznych wasali. Na drugiej ścianie, niczym z domu starców, dynda kilku absurdystów i kilku wrażliwców postawionych w stan oskarżenia. Z sufitu zwieszają się czarno-złoci klasycy na swoich zżartych przez mole sznurach...”

Czy rzeczywiście rację ma Werner Schwab? Czy taki jest teatr? Okaże się już po wakacjach.

Zapraszamy na fotorelację.RÓŻA JERYCHOŃSKA„Róża jerychońska” Diany Meheik to dramat oparty na prawdziwej historii Oleny Popik, dwudziestojednoletniej prostytutki z Ukrainy, która przez lata była wykorzystywana przez handlarzy żywym towarem, by umrzeć w Mostarze, w wyniku spustoszeń, jakiego dokonały w jej organizmie choroby weneryczne.

Utwór stawia fundamentalne pytanie: ile warte jest nasze życie, jeśli jesteśmy pozbawieni własnego ciała, własnych myśli, imion, języka. Wyrwana z własnego środowiska Olena, z nowym imieniem nadanym przez jej właściciela - Amala, staje przed światem jako wieczny kosmita, bez domu w sensie geograficznym i metaforycznym.

Reżyseruje Waldemar Zawodziński, a na scenie zobaczymy: Agnieszkę Więdłochę, Sambora Czarnotę, Ewę Wiśniewską, Krzysztofa Wacha, Ewę Karaśkiewicz. „Róża jerychońska” jest prapremierą polską, przedstawienie jest przygotowywane na Małą Scenę Teatru Jaracza.

Zapraszamy na fotorelację.KTO ZABIŁ KASPARA HAUSERAJuż od jakiegoś czasu na sali prób trwa intensywna praca nad spektaklem "Kto zabił Kaspara Hausera" w reżyserii Radosława Stępnia. Za dramaturgię odpowiada Konrad Hetel, zaś scenografię stworzy Paweł Paciorek. Warto nadmienić, że Radosław Stępień jest tegorocznym laureatem Nagrody im. Leona Schillera przyznawanej przez Związek Artystów Scen Polskich, którą nagradzani są młodzi twórcy za wysoką jakość – wykonawczą, realizatorską jaką wnoszą do sztuki teatralnej. W obsadzie będziemy mogli zobaczyć Katarzynę Cynke, Iwonę Dróżdż, Natalię Klepacką, Bogusławę Pawelec, Mikołaja Chroboczka, Pawła Paczesnego, Mariusza Siudzińskiego oraz Andrzeja Wichrowskiego. Czekamy niecierpliwie na efekt w postaci znakomitego przedstawienia.

FOTORELACJA


PAULINA WALENDZIAK - BEST DEBIUT

Paulina Walendziak wygrała V Festiwal Debiutantów „Pierwszy kontakt”. Główną nagrodę aktorską przyniosła jej rola Iris w „Otchłani” w reżyserii Mariusza Grzegorzka, zrealizowana na scenie naszego teatru. Jury swój jednogłośny werdykt pięknie uzasadniło: „za brawurową, olśniewającą kreację łączącą ultrawyrazistą formę z niezwykłą wrażliwością i odwagą”. Jurorkami tegorocznego festiwalu były: Maria Peszek, Dorota Buchwald i Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Paulina Walendzak jest absolwentką Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, od kilku miesięcy związaną etatowo z Teatrum im. Jaracza. Utalentowana aktorka występuje również w głównej roli w „Lwie na ulicy” i w „Czarownicach z Salem” (oba spektakle w reżyserii Mariusza Grzegorzka) i jako Polly w „Operze za trzy gorsze” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Laureatkę można będzie zobaczyć w kreacji, która przyniosła jej zwycięstwo 14, 15 i 16 czerwca na Scenie Kameralnej, a jako Polly w „Operze…” już 5 czerwca.

Podczas Festiwalu Debiutantów „Pierwszy kontakt” pokazano sześć najciekawszych polskich przedstawień młodych reżyserów oraz dziewięć znakomitych debiutów aktorek i aktorów. W tym roku edycja odbyła się pod hasłem „Krzyk”.


FESTIWAL DEBIUTANTÓW „PIERWSZY KONTAKT”

Już 27 maja będziemy mieli przyjemność zagrać „Otchłań” w reżyserii Mariusza Grzegorzka podczas
V Festiwalu Debiutantów PIERWSZY KONTAKT w Toruniu.
Trzymamy kciuki za Paulinę Walendziak, która zaprezentuje swój kunszt aktorski
przez znamienitym jury w osobach: Doroty Buchwald, Marii Peszek oraz Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Kto widział Paulinę na scenie może zaświadczyć, że młody wiek nie jest dla niej żadną przeszkodą w kreowaniu
niezwykle złożonych i kompletnych postaci, a jej rola Iris jest kwintesencją tego co najlepsze w teatrze.

Po Łodzi i Warszawie gdzie zaprezentowaliśmy „Otchłań” podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych,
przyszedł czas aby również Toruńska publiczność miała możliwość zobaczyć ten wyjątkowy spektakl.„DYSKUSYJNY KLUB JARACZA / PRAWDA CZY FAŁSZ”Za nami ostatnie spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Jaracza. Pod hasłem „Reinterpretacje: Lars von Trier i prawdziwa/fałszywa wspólnota” o spektaklu Marcina Wierzchowskiego rozmawiali: Agnieszka Skrzypczak – aktorka wcielająca się w „Idiotach” w postać Moniki, współautor tekstu Daniel Sołtysiński oraz Prof. Andrzej Leder – jeden z najważniejszych dziś polskich filozofów kultury, a jednocześnie psychoterapeuta, wykładowca w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

W gronie dyskutantów nie mogło zabraknąć Grzegorza Jarzyny – reżysera, dyrektora Teatru Rozmaitości, potem TR Warszawa, którego spektakl pt. „G.E.N.” za punkt wyjścia bierze „Idiotów” Larsa Von Triera.

Fotorelacja z DKJ.DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO "BILET DO TEATRU ZA 350 GROSZYDzień Teatru Publicznego będziemy świętowali już po raz piąty, w tym roku obchodzony jest 18 maja. Z tej okazji zapraszamy na spektakl "Czarownice z Salem" w reżyserii Mariusza Grzegorzka w dniu 21 maja na godzinę 18:00.

Bilety w niespotykanej cenie 350 groszy będzie można kupować 18 maja od godziny 12:00 w kasach teatru przy ulicy Stefana Jaracza 27 w Łodzi.

Na przedstawienie objęte akcją „Bilet do teatru za 350 groszy” nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz nie jest prowadzona przedsprzedaż

Każda osoba jest uprawniona do zakupu maksymalnie dwóch biletów na przedstawianie.

Bilety na przedstawienie nie są sprzedawane online

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego."

Więcej informacji dotyczących akcji na stronie -->www.dzienteatrupublicznego.pl #czarnonabialym #groszegrająrolę"
Idioci - przedstawienie w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, jest wejrzeniem w środek wspólnoty, badaniem relacji łączącej jej członków.
Jest też opowieścią o mieście, które warto spróbować pokochać.

Wspaniale, przejmująco i odważnie, nie chowając się za postaciami, grają to wszystko aktorzy: Katarzyna CYNKE,
Iwona DRÓŻDŻ-RYBIŃSKA, Natalia KLEPACKA, Milena LISIECKA, Bogusława PAWELEC, Agnieszka SKRZYPCZAK,
Mikołaj CHROBOCZEK, Mateusz CZWARTOSZ, Hubert JARCZAK, Paweł PACZESNY, Mariusz SŁUPIŃSKI, Bogusław SUSZKA
oraz Radek DĄBEK (wideo) i Agnieszka WNUK (wideo).

Gramy 24 / 25 / 26 kwietnia.

Zapraszamy również na zbliżający się DKJ w maju. Spotkanie 18 maja poprowadzi Jacek Wakar.
OPERA MEDIALNIEKonferencję prasową przed premierą „Opery za trzy grosze” zdominował pokaz specjalny dwóch wybranych scen.

Wystąpili: Urszula Gryczewska, Alicja Kalinowska, Michał Staszczak, Marek Nędza i Mariusz Ostrowski.

Były prasowe, radiowe i telewizyjne wywiady m.in. z Wojciechem Kościelniakiem (reżyseria), Michałem Zarychem (kierownictwo muzyczne) oraz aktorami - Agnieszką Skrzypczak i Michałem Staszczakiem.

Mobilizacja w teatrze jest ogromna: premiera już w piątek, 12 kwietnia. Czekamy na Państwa.

Zapraszamy na fotorelację.PRACASzukasz ciekawych wyzwań zawodowych? Marzy Ci się praca wolna od rutyny? Dołącz do naszego zespołu!
Obecnie szukamy osób na stanowiska:


  • Tapicer

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Prosimy o zamieszczenie na swoim CV klauzuli o treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV na potrzeby obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacji”

Administratorem danych osobowych kandydatów do pracy jest Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi - Samorządowa Instytucja Kultury, Łódź (90-257), z siedzibą przy ul. Kilińskiego 45, reprezentowany przez Dyrektora. Dane przetwarzane są w celu rekrutacji i ich podanie jest obowiązkowe w zakresie określonym przepisami prawa pracy, w szczególności przez Kodeks Pracy. Dane nie są przekazywane żadnym nieuprawnionym odbiorcom, ani też do państw trzecich i organizacji międzynarodowych. Odbiorcami danych mogą być jedynie osoby i podmioty upoważnione do przetwarzania danych oraz uprawnione na podstawie przepisów prawa organy publiczne. Dane są przechowywane przez okres 1 miesiąca. Osobie której dane dotyczą, przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, prawo ich uzupełniania, sprostowania, usuwania – w określonych sytuacjach. Osoby, których dane dotyczą, mogą kontaktować się z wyznaczonym u Administratora Inspektorem ochrony danych we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych. Dane kontaktowe IOD: dane.osobowe@teatr-jaracza.lodz.pl.OTCHŁAŃ
W reżyserii Mariusza Grzegorzka prezentowana będzie w nurcie głównym jednego z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce - Warszawskich Spotkań Teatralnych. Pokazy spektaklu, cieszącego się wielkim zainteresowaniem widzów, zaplanowane jest na 7 kwietnia.

Zespół dla warszawskiej publiczności zagra dwukrotnie: o godz. 15 i 20 w Teatrze Dramatycznym, na Scenie im. Haliny Mikołajskiej.

Po wieczornym przedstawieniu zapraszamy na spotkanie z aktorami i reżyserem do Cafe Kulturalna, które poprowadzi red. Jacek Wakar.„OPERA ZA TRZY GROSZE”Bertolta Brechta i Kurta Weilla to jeden z najbardziej znanych i popularnych musicali świata.

Kryminalną balladę o Mackiem Majchrze na Scenie Teatru im. Jaracza reżyseruje wybitny specjalista musicalowy – Wojciech Kościelniak.

15-osobowa orkiestra jazzowa i 30-osobowa obsada zapewniają doskonałą zabawę.

Premiera 12 kwietnia, kolejne przedstawienia 13 i 14 kwietnia.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
27 MARCA 2019Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi zaprezentował przedstawienie Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena w reżyserii Janiny Niesobskiej. Najmłodsi widzowie po spektaklu, oglądali pracę od „kuchni” teatru.

Pod pomnikiem Leona Schillera odbyła się część oficjalna obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Zapraszamy na fotorelację.


ORZEŁ DLA GABRIELI MUSKAŁY!

Niedawno cieszyliśmy się z nominacji do Orłów Polskich Nagród Filmowych dla Gabrieli Muskały.
Dziś możemy z nieskrywaną radością gratulować zdobycia statuetki w kategorii Odkrycie Roku za scenariusz do filmu "Fuga"!
Dla nas podziwianie talentu Pani Gabrieli jest niezmiennie wspaniałym doświadczeniem.
Uważamy, że zasługuje na najwyższe laury i dowody uznania.
Z całego serca GRATULUJEMY!!!

Również niezwykle miło nam poinformować, że Izabela Stronias, która w naszym teatrze stworzyła kostiumy
do spektaklu "Boże mój" została wraz z Małgorzatą Braszką, Ewa Krauze oraz Małgorzatą Gwiazdecką
nagrodzona Orłem za Najlepsze Kostiumy do filmu "Kamerdyner".

Serdecznie gratulujemy!!!

Laureaci


AGNIESZKA SKRZYPCZAK LAUREATKĄ NAGRODY IM. LEONA SCHILLERA!

Gratulujemy kolejnego sukcesu! Otrzymanie tej niezwykle prestiżowej nagrody o wieloletniej tradycji jest ogromnym wyróżnieniem.
My wiemy, że Agnieszka jest wybitą aktorką i niezwykle nas cieszą wyrazy uznania jakie otrzymuje.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy mnóstwa kolejnych sukcesów.DYSKUSYJNY KLUB JARACZAReinterpretacje: „Noc Helvera” – nienawiść nasza powszednia
9 marca na Małej Scenie Teatru odbył się Dyskusyjny Klub Jaracza. Dyskusję prowadził Jacek Wakar. W spotkaniu wzięli udział: reżyser przedstawienia Małgorzata Bogajewska oraz profesor filmoznawca Wiesław Godzic i profesor filozof Robert Piłat.

Cykl DKJ / Reinterpretacje zorganizowany we współpracy z INSTYTUTEM TEATRALNYM im. Mieczysława Hertza

Fotorelacja


Plaster Kultury dla Best O t c h ł a n i !!!

Z ogromną radością informujemy, że O T C H Ł A Ń w reżyserii Mariusza Grzegorzka otrzymała
Plaster Kultury 2018 w kategorii S P E K T A K L R O K U !!!

Było to możliwe dzięki Waszemu wsparciu, dziękujemy! Gratulujemy reżyserowi, realizatorom i całej obsadzie:
to Wasza ciężka praca przyniosła owoce w postaci tej nagrody.
Gratulujemy zwycięzcom w wszystkich pozostałych kategoriach, dzięki Wam łódzka kultura może się rozwijać.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia nagród i informacji na PLASTER ŁÓDZKI.

Zapraszamy na najbliższe przedstawienia Otchłani 11 i 12 marca w naszym teatrze, oraz na spektakle
w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych do Teatru Dramatycznego w Warszawie 7 kwietnia o godzinie 15 i 20.DYSKUSYJNY KLUB JARACZAReinterpretacje: „Noc Helvera” – nienawiść nasza powszednia
W Dyskusyjnym Klubie Jaracza porozmawiamy o „Nocy Helvera”: o odradzającym się fundamentalizmie, o źródłach powszedniej nienawiści, o granicach, jakie przekraczany. W spotkaniu wezmą udział: reżyser przedstawienia Małgorzata Bogajewska, krytyk teatralny Jacek Wakar oraz profesorowie: filmoznawca Wiesław Godzic i filozof Robert Piłat.

Dyskusyjny Klub Jaracza: 9 marca G. 16.00 / Mała Scena Teatru

cykl DKJ / Reinterpretacje zorganizowany we współpracy z INSTYTUTEM TEATRALNYM im. Mieczysława Hertza


Fotorelacja


„A gdyby tak sobie pomyśleć, że za wszystkim, co robimy i przeżywamy – za naszym kochaniem i nienawidzeniem,
za zachwytami i sarkaniem, za pasją i nudą, za rezygnacją, humorem i łzami, za narcyzmem, żółcią, ofiarnością,
zaprzeczeniem i wyparciem, za powierzchownością i za wnikliwością, za tolerancją i wstrętem, za fobią, szaleństwem,
lękiem i gniewem – jest głębokie, najgłębsze pragnienie życia?”

Marcin Wierzchowski

IX DNI PAMIĘCI - UROCZYSTE OTWARCIEZainaugurowaliśmy IX Dni Pamięci. W uroczystości wzięli udział m.in. :
Zbigniew Ziemba - wicemarszałek województwa łódzkiego,
Krzysztof Piątkowski – wiceprezydent Łodzi,
Artur Hofman - przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce,
Magdalena Majsterkiewicz - koordynator obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu,
Małgorzata Kowalska – zastępca dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Dziś wieczorem, w ramach Dni Pamięci zaprezentujemy „Noc Helvera” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej z kreacjami aktorskimi Mileny Lisieckiej i Mariusza Słupińskiego.

FOTORELACJA Z OTWARCIA IX DNI PAMIĘCI


Fotorelacja

Z WIELKĄ RADOŚCIĄ
przyjęliśmy informację o tym, że Dorota Kiełkowicz, Gabriela Muskała i Waldemar Zawodziński zostali nominowani przez redakcje „Dziennika Łódzkiego” i „Expresu Ilustrowanego” do tytułu Człowiek Roku 2018. Serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy do śledzenia publikacji oraz głosowania na stronach serwisu internetowego pod adresem www.dzienniklodzki.pl/czlowiekrokuZAPRASZAMY NA PREMIERĘ DRAMATU,o którym sam autor mówi tak: Pisząc „Noc Helvera” kilkanaście lat temu umiejscawiałem go w klimacie lat 30 XX wieku. Ale doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, że przedstawiona historia jest tak uniwersalna, że może dziać się zawsze i wszędzie.

Jak wyobraża sobie to zawsze i wszędzie Małgorzata Bogajewska, reżyserująca „Noc…” w naszym Teatrze?

Na Scenie Kameralnej spotkają się wspaniałe indywidualności aktorskie: Milena Lisiecka i Mariusz Słupiński.
ZapraszanyIX DNI PAMIĘCITowarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego mają zaszczyt zaprosić w dniach 25-28 stycznia 2019 roku na IX DNI PAMIĘCI Łódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

szczegółowy program IX DNI PAMIĘCIMIŁO JEST NAM POINFORMOWAĆ,że drobnymi krokami zbliża się zakończenie remontu ulicy Jaracza i naszych schodów. Prace na tyle są zaawansowane, że pozwalają nam już w sobotę ponownie uruchomić główne wejście do Teatru, od strony ulicy Jaracza 27.

Co prawda na całej długości schody gotowe jeszcze nie są, ale przed samym wejściem już tak. Tym samym zamykamy tymczasowe wejście do Teatru od strony ul. Kilińskiego 45.UWAGA:
zmiana w repertuarze
25 i 26 stycznia na Dużej Scenie zamiast „Trzech sióstr” grać będziemy „Umrzeć z tęsknoty”.

Nie ulega zmianie godzina rozpoczęcia przedstawienia – zaczynamy o godz. 18.

CASTING DO PRZEDSTAWIENIA "OPERA ZA TRZY GROSZE"Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi zaprasza aktorów i tancerzy na casting do przedstawienia "Opera za trzy grosze" Bertolta Brechta i Kurta Weilla, którego premiera zaplanowana jest na 13 kwietnia 2019 roku.

Więcej informacjiORDERY I WZRUSZENIA
130-lecie Teatru im. Jaracza uświetniła dziś uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i nagród. Do pracowników Teatru powędrowało łącznie 99 wyróżnień. Były ordery, kwiaty i wzruszenia. Życzenia ludziom naszego Teatru składał wojewoda łódzki Zbigniew Rau, Ewa Wytrążek jako przedstawicielka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, marszałek województwa łódzkiego – Witold Stępień.

Po uroczystości otworzyliśmy wystawę poświęconą inscenizacji dzieł Witolda Gomborowicza na scenach naszego Teatru zatytułowaną „Sztuczność wrodzona”. Odbyła się też promocja okolicznościowego albumu „Niezapomniane”, którą uświetniło wystąpienie prof. Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej.

Wieczorem podsumowała dzień premiera „Operetki” Gombrowicza w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Zapraszamy na 130lecieteatrujaracza.plMASZA, OLGA i IRINA ZAPRASZAJĄ
"Trzy siostry" - dramat Antoniego Czechowa w reżyserii Jacka Orłowskiego" - na moment przed premierą. Siostry Prozorow zapraszają do teatru na trzy premierowe spektakle:
29 i 30 września oraz 2 października (premiera z "Dziennikiem Łódzkim"). Duża Scena, godz. 19.

Fotorelacja
ZŁOTE MASKI 2017/2018Na scenie Teatru Muzycznego, łódzcy recenzenci podsumowali miniony sezon teatralny, nagradzając najlepszych Złotymi Maskami. Z ogromną przyjemnością informujemy:

Złotą Maskę za najlepszą rolę kobiecą przyznano DOROCIE KIEŁKOWICZ, za rolę Elli Bischof, w spektaklu „Z MIŁOŚCI” P. Turriniego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego

Złotą Maskę za najlepszy debiut przyznano PAULINIE WALENDZIAK za rolę Iris, w „OTCHŁANI” J. Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka

Złotą Maskę otrzymał także WALDEMAR ZAWODZIŃSKI za reżyserię „OPERETKI” W. Gombrowicza, spektaklu dyplomowego studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

GRATULUJEMY!

Fotorelacja
ACHjak wspaniale!
W rankingu Najlepsza, Najlepszy, Najlepsi sezonu 2017/ 2018, opublikowanym przez pismo "TEATR" znaleźli się:

Ewa Audykowska-Wiśniewska - Najlepsza rola kobieca sezonu, za rolę Elfriede Weber w "Z miłości" w reż. W. Zawodzińskiego,
Andrzej Wichrowski - Najlepsza rola męska, za rolę Papy/ Simsa w "Otchłani" w reż. Mariusza Grzegorzka,
Najlepsza nowa sztuka obcojęzyczna (ogłoszona drukiem lub wystawiona), "Z miłości" Petera Turriniego.

Gratulujemy! Jesteśmy dumni!JESTEŚ SOBĄ?czy swoim cieniem?
Mariusz Grzegorzek wyreżyserował w Teatrze Jaracza „Otchłań”- spektakl nowoczesny, atrakcyjny wizualnie, gęsty od pytań. (…) „Otchłań” stawia pytania etyczne. Czy w świecie wirtualnym można pozwolić sobie na wszystko? (…). Temat jest atrakcyjny, bo bardzo na czasie
Izabella Adamczewska
Gazeta Wyborcza

"OTCHŁAŃ" J. Haley, reż. MARIUSZ GRZEGORZEK
21, 22 i 23 września o 19:00 na Scenie Kameralnej.SCENYz życia
"Z miłości" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego to poruszający i niezwykle sugestywny obraz nas, ludzi XXI wieku. Zdesperowanych, zagubionych, poddawanych ciągłej presji, bezbronnych wobec codziennych katastrof i najcięższych grzechów popełnianych „z miłości”.

"Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, reżyseria Waldemar Zawodziński
18, 19 września 2018 r., godz. 19:00 Scena Kameralna


"SEKSUALNE NEUROZY NASZYCH RODZICÓW"- premiera 14, 15, 16 września 2018 r. godz. 19:00 Mała Scena
INTENSYWNIEczyli tak jak lubimy
Na Małej Scenie trwają ostatnie szlify przed weekendową premierą ”Seksualnych neuroz naszych rodziców” L. Bӓrfussa w reż. Waldemara Zawodzińskiego.

Spektakl otworzy jubileuszowy, 130 sezon w Teatrze Jaracza.

Nie mniej intensywnie w salach prób. W przygotowaniu „Trzy siostry” A. Czechowa w reżyserii Jacka Orłowskiego, premiera 29 i 30 września oraz 2 października na Dużej Scenie oraz „Noc Helvera” I. Villqista w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.
Na to przedstawienie zapraszamy 14, 15 i 16 grudnia na Scenę Kameralną!

Fotorelacja z próby Trzy siostry
INAUGURACJAsezonu 2018/ 2019
Jubileuszowy, 130 sezon Teatru im. Jaracza, otwieramy premierą „SEKSUALNYCH NEUROZ NASZYCH RODZICÓW” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Odważna, prowokująca sztuka Lukasa Bärfussa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych niemieckojęzycznych autorów swojego pokolenia, podejmuje trudny temat seksualności osób upośledzonych. Stawia pytania: czym jest normalność i kto określa co nią jest? Jakie są ramy wolności i kto powinien je ustalać?

Na scenie zobaczymy: Urszulę Gryczewską, Natalię Klepacką, Zofię Uzelac, Roberta Latuska, Mariusza Siudzińskiego, Bogusława Suszkę oraz Mariusza Witkowskiego.

Premiera 14, 15, 16 września 2018 r. godz. 19:00 na Małej Scenie.

Fotorelacja z próbyULICA JARACZAw przebudowie
Informujemy, że na czas trwania remontu ul. Jaracza, uruchamiamy II wejście do Teatru. Zapraszamy od ul. Kilińskiego 45 (portiernia Teatru). Obecne wejście od Jaracza 27 jest dostępne w ograniczonym zakresie. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i po cichu liczymy na szybko postępujące prace.PRACASzukasz ciekawych wyzwań zawodowych? Marzy Ci się praca wolna od rutyny? Dołącz do naszego zespołu!
Obecnie szukamy osób na stanowiska:  • Tapicer
  • Elektroakustyk


Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Zainteresowanych prosimy o przesłanie ofert na adres:
k.zblowska@teatr-jaracza.lodz.pl lub kontakt telefoniczny: 42 662 33 03

Prosimy o zamieszczenie na swoim CV klauzuli o treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w CV na potrzeby obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacji”

Administratorem danych osobowych kandydatów do pracy jest Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi - Samorządowa Instytucja Kultury, Łódź (90-257), z siedzibą przy ul. Kilińskiego 45, reprezentowany przez Dyrektora. Dane przetwarzane są w celu rekrutacji i ich podanie jest obowiązkowe w zakresie określonym przepisami prawa pracy, w szczególności przez Kodeks Pracy. Dane nie są przekazywane żadnym nieuprawnionym odbiorcom, ani też do państw trzecich i organizacji międzynarodowych. Odbiorcami danych mogą być jedynie osoby i podmioty upoważnione do przetwarzania danych oraz uprawnione na podstawie przepisów prawa organy publiczne. Dane są przechowywane przez okres 1 miesiąca. Osobie której dane dotyczą, przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, prawo ich uzupełniania, sprostowania, usuwania – w określonych sytuacjach. Osoby, których dane dotyczą, mogą kontaktować się z wyznaczonym u Administratora Inspektorem ochrony danych we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych. Dane kontaktowe IOD: dane.osobowe@teatr-jaracza.lodz.pl.sztuka za Sztukę !
Zastanawiasz się jak wprowadzić minimalizm do swojego domu? A może chciałbyś pozbyć się starych mebli ale wciąż brak Ci impulsu do zmiany? Mamy dla Ciebie propozycję!

Ogłaszamy zbiórkę używanych, giętych krzeseł typu Thonet.

Przynieś krzesło do teatru, my umieścimy je w dekoracji spektaklu "Trzy siostry" w reżyserii Jacka Orłowskiego, a w zamian otrzymasz bilet na to przedstawienie w promocyjnej cenie 1 zł.

Spotykamy się 8 września (sobota) w godz. 10:00- 16:00 w Teatrze Jaracza (wejście od ul. Jaracza 27 - hol kasowy).UWAGAzaczynamy!
Tęskniliście? My bardzo! Tym bardziej, że przed nami Jubileusz 130 - lecia naszego Teatru.

W repertuarze, oprócz Waszych ulubionych tytułów, mnóstwo premier. Ten wyjątkowy, jubileuszowy sezon, zainaugurujemy 14 września premierą "SEKSUALNYCH NEUROZ NASZYCH RODZICÓW" Lukasa Bӓrfussa w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. We wrześniu także premiera "TRZECH SIÓSTR" Antoniego Czechowa w reżyserii Jacka Orłowskiego.

Zerknijcie na nasz repertuar i rezerwujcie czas.

Bilety już dostępne online, a w poniedziałek, 27 sierpnia, otwieramy Kasy (czynne codziennie od 12:00 do 19:00).

Zapraszamy!