BEZcenzury
"...Zamiast zerwać historyczny kostium Małgorzata Bogajewska postanowiła dopisać Zapolskiej to, czego cenzura obyczajowa wówczas by nie przepuściła. Romansowe figle bohaterów nie kończą się na pocałunkach. „Ich czworo” to przede wszystkim zespołowy popis aktorski. (...) to spektakl świetny aktorsko, atrakcyjny wizualnie, kipiący od emocji. Tragiczny w wymowie, ale nieodparcie zabawny. Doskonała rozrywka..."
Izabella Adamczewska, Gazeta Wyborcza

"ICH CZWORO" G. Zapolskiej, reż. Małgorzata Bogajewska
22, 23 maja oraz 10, 12 czerwca, godz. 19:00, Scena KameralnaKATARZYNA CYNKEZ ogromną radością informujemy o Nagrodzie Specjalnej im. Ignacego Lewandowskiego, 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych, za wybitną rolę epizodyczną dla KATARZYNY CYNKE, postać Bettiny Wolf w spektaklu z "Z MIŁOŚCI" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Kasiu- serdecznie GRATULUJEMY!

"Z MIŁOŚCI" gramy jeszcze 1, 2 i 3 czerwca o godzinie 19:00, na Scenie Kameralnej. Bądźcie z nami!JARACZw drodze
Już w sobotę,19 maja 2018 r., o godz. 17:00, na Scenie Kameralnej Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej, pokażemy "Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Natomiast 21 maja, wyjątkowe wydarzenie - monodram Kamili Sammler "CIEŃ" na podstawie "Cienie. Eurydyka mówi" Elfriede Jelinek, gościnnie, w warszawskim Teatrze Ateneum! Wspólnie z Agencją Dramatu ADiT, serdecznie zapraszamy na spektakl. Współorganizatorem wydarzenia jest Austriackie Forum Kultury.MENELz Łodzi
Mroczny klimat Łodzi, groźny podpalacz, osobliwi mieszkańcy i tajemnicze podziemia. Nieznane oblicze miasta, które posiada jedyny w swoim rodzaju urok i zagadkową historię. Nikt tak do tej pory nie opisał Łodzi - zapomnianego miejsca z charakterem, na wskroś wielokulturowego, pięknego i pociągającego w swej brzydocie. W powieści Katarzyny Bondy, polskiej królowej kryminału, zagadkę tajemniczych podpaleń próbuje rozwiązać profilerka Sasza Załuska, Robert Latusek w swoim monodramie spotyka prawdziwego podpalacza...

"ASZKENAZY, MENEL Z ŁODZI" na podstawie "Lampionów" K. Bondy, monodram Roberta Latuska 17 i 18 maja na Małej Scenie o 19:00OPOWIEŚĆo życiu
"PAMIĘĆ WODY" uświadamia nam jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani na śmierć bliskiego człowieka, jak bardzo nieodporni na ból, na momenty kryzysowe. Ale przede wszystkim mówi o pamięci. O tym, że czasem bezwiednie fałszujemy nasze wspomnienia, przeinaczamy historie z przeszłości. Tytułowa "pamięć wody" jest metaforą powtarzalności zdarzeń, doświadczeń i doznań każdego człowieka.

"PAMIĘĆ WODY" S. Stephenson, reżyseria Bogdan Tosza
12, 15 maja 2018 r., godz. 19:00, Mała ScenaPENSJONAT"Zacisze"
"Każdy spektakl Mariusza Grzegorzka w Teatrze Jaracza to duże wydarzenie. Czarownice z Salem, Posprzątane czy Lwa na ulicy krytycy wybierali najlepszym spektaklem sezonu, znakomite Słowo Kaja Munka zdecydowanie zbyt szybko zniknęło z afisza, a wyrafinowany estetycznie Makbet należał do najciekawszych inscenizacji Szekspira na polskich scenach. Sukcesem artystycznym jest też najnowsze dzieło reżysera - Otchłań Jennifer Haley. (...)Znakomite kostiumy Magdy Moskwy - futurystycznie uniformizujące, a jednocześnie różnicujące bohaterów(...) wreszcie dobre aktorstwo (...)W przypadku Andrzeja Wichrowskiego, który postaci twórcy pedofilskiego biznesu potrafił nadać rysy ciepłego człowieka, można nawet mówić o aktorstwie wybitnym(...)Wszystko to sprawia, że Otchłań wciąga."
Piotr Grobliński

"OTCHŁAŃ" J. Haley, reż. MARIUSZ GRZEGORZEK, gramy:
13, 14, 15, 16 maja o 19:00 na Scenie Kameralnej.HISTORIArodziny
"Plac Bohaterów Thomasa Bernharda w przejmującej realizacji Grzegorza Wiśniewskiego to sztuka będąca ponurym uogólnieniem i metaforą tego, w co człowieka wpisują jego własne lęki i historia. To pełen grozy przyczynek do konfrontacji z rzeczywistością. Jest po bernhardowsku dotkliwie, aktorsko ciekawie."
Renata Sas, Express Ilustrowany

"PLAC BOHATERÓW" T. Bernharda, reż. Grzegorz Wiśniewski
10, 11 maja 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaCENAmiłości
Oparta na faktach, kryminalna historia mordercy własnej rodziny, wokół której ogniskuje się akcja, zawiera szereg wątków pobocznych. Ich uczestnikami są zwykli, tzw. normalni ludzie, jakich co dzień mijamy na ulicy, spotykamy w miejscu pracy, szkole, w sklepie, w kawiarni. Gdyby się przyjrzeć dokładniej, każdy z nich mógłby stać się bohaterem osobnego dramatu. "Z miłości" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego to poruszający i niezwykle sugestywny obraz nas, ludzi XXI wieku. Zdesperowanych, zagubionych, poddawanych ciągłej presji, bezbronnych wobec codziennych katastrof i najcięższych grzechów popełnianych "z miłości".

"Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, reżyseria Waldemar Zawodziński
28, 29 kwietnia oraz 8, 9, 10, 11 maja 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaPORZĄDKIw duszy
"Lane, Matilde i Virginia to trzy bohaterki dramatu, z których każda na swój sposób utożsamia metaforyczne ujęcie sprzątania. Ich losy radykalnie się zmieniają, gdy pojawia się wśród nich Ana. Sprzątanie jest tutaj zatem uczeniem się od nowa budowania relacji z najbliższymi osobami, jest powrotem do wyblakłej już dawno z uczucia miłości, poszukiwaniem poczucia spełnienia i odzyskiwaniem wiary w to, że jest się komuś w życiu potrzebnym; jest pogodzeniem się z utratą rodziców i znalezieniem sposobu na dojmującą tęsknotę, samotność, wreszcie umiejętnością wzniesienia się ponad urażone ambicje wtedy, kiedy dobro wyższe tego wymaga."
Marek Kubiak, teatrdlawas.pl

"POSPRZĄTANE" S. Ruhl, reżyseria Mariusz Grzegorzek 28, 29 kwietnia oraz 4, 5, 6 maja 2018 r. godz. 19:00 Duża ScenaNAJFAJNIEJSZAdziewczyna na świecie
"Dziewczyny są dwie - obie mają na imię Natasza. Pierwsza mieszka w domu dziecka, nosi jaskrawe dresy i wspomina matkę zabitą przez sutenera, druga występuje w programie telewizyjnym dla młodzieży, uczy się śpiewu i pływa, a z matką pracują wspólnie nad doborem właściwych koleżanek. Co je łączy oprócz imienia? Marzenie o romantycznej miłości." Piotr Grobliński, Reymont.pl

"MARZENIE NATASZY" J. Pulinowicz, reżyseria Nikołaj Kolada 26, 27 kwietnia oraz 8, 9 maja 2018 r., godz. 19:00 Mała ScenaMIŁOŚĆdo człowieka
"Dostajemy błyskotliwą lekcję dobrego, bo pełniejszego życia, a perfekcyjnie zharmonizowany duet aktorów ma moc przywracania wiary w myśleniu o sztuce aktorskiej, intensywnej, dopracowanej do szczegółu.(.) Efektem pracy Orłowskiego jest teatr inteligentnej, może nawet czułej rozmowy z widzem, inspirujący do zmiany perspektywy widzenia życia jako takiego."
Łukasz Kaczyński, "Dziennik Łódzki"

"BOŻE MÓJ!" A. Gov, reżyseria Jacek Orłowski
24, 25, 26 kwietnia 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaKOŁOhistorii
" (.) pozornie minimalistyczna scenografia daje ogromne możliwości aktorom, którzy oddają się swoim postaciom bez reszty. Cała uwaga skupia się na fenomenalnej grze zarówno głównych bohaterów, jak i drugoplanowych.(.) Reżyser Grzegorz Wiśniewski doskonale zwraca uwagę publiczności na to, co działo się kiedyś i na to, jak może być za niedługi czas u nas. Po obejrzeniu spektaklu nie dostajemy odpowiedzi - wychodzimy z sali z głową pełną pytań i sercem pełnym obaw o nadchodzące jutro."
Karolina Filarczyk, Teatrdlawas.pl

"PLAC BOHATERÓW" T. Bernharda, reż. Grzegorz Wiśniewski
20, 21, 22 kwietnia 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaICHczworo
"ICH CZWORO" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej to obsypana nagrodami, znakomita komedia w doborowej obsadzie. Pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Akcję osadzono w magicznej aurze Wigilii i Sylwestra - wyjątkowych dni, w których stawiamy sobie nowe wyzwania i deklarujemy diametralne zmiany. Bajkowa sceneria i świąteczny klimat - w zestawieniu z atmosferą panującą przy stole - tylko podkreślają widoczny kontrast. Tekst znakomicie wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość poprzez uniwersalność podejmowanych tematów. Nowa odsłona ponadczasowego tematu skłania zarówno do refleksji, jak i do śmiechu."

"ICH CZWORO" G. Zapolskiej, reż. Małgorzata Bogajewska
19, 20 kwietnia godz. 19:00, Scena KameralnaZ TOBĄchcę oglądać świat
Jakiś kraj. może Polska. zwykły dzień. niby zwyczajna, nic nie znacząca sytuacja. ławka na skwerze przed żeńskim liceum. dwaj mężczyźni. dziwnie ubrani. może przebrani... dlaczego?... kim są?... co kryją pod płaszczami? "MROCZNE PERWERSJE CODZIENNOŚCI" to znakomita współczesna komedia. Spektakl zawiera elementy klownady, burleski i kabaretu. Toczy się w szalonym tempie, zaskakując swą przewrotnością i niejednoznacznością.

"MROCZNE PERWERSJE CODZIENNOŚCI" M. A. de la Parry, reż. Rafał Sabara
21, 22 kwietnia 2018 r., godz. 19:00 Mała ScenaDIABEŁktóry jest
"Łódzkie "Czarownice z Salem" są spektaklem pulsującym, namiętnym, bardzo zmysłowym, estetycznie przypominały mi najbardziej spektakle Grzegorzka z Teatru im. Jaracza sprzed ponad dekady: "Lwa na ulicy", "Habitat" czy "Blask życia". Na scenie wszystko wibruje. Prostota scenograficzna zbudowana z wielkich płacht materiału, raz to drgających, tworzyła ciekawą plastycznie przestrzeń dla gwałtownych emocji rozgrywających się na płaszczyźnie dramaturgicznej."
Łukasz Maciejewski, Z fotela Maciejewskiego

"CZAROWNICE Z SALEM" A. Millera, reż. Mariusz Grzegorzek
17, 18, 24, 25 i 26 kwietnia 2018 r., godz. 18:00 Duża ScenaBILET ZA 300 GROSZY12 maja 2018 r. to:
Dzień Teatru Publicznego oraz początek akcji - "Bilet za 300 groszy"

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polsce, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W Teatrze Jaracza w Łodzi, za grosze kupicie bilet na "KRÓLOWĄ ŚNIEGU" H. Ch. Andersena, w reżyserii Janiny Niesobskiej.

Sprzedaż, w kasie biletowej, rusza 12 maja 2018 r., od godziny 12:00.

Spektakl zagramy 13 maja o 12:00. Zapraszamy i pamiętajcie - Grosze graja rolę! "Bilet do teatru za 300 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizowaną i koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego."Z MIŁOŚCI"w Kaliszu
z przyjemnością informujemy, że 19 maja 2018 r., o godz. 17:00, na Scenie Kameralnej Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej, pokażemy "Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Jury festiwalu, wyłoni najlepszych spośród blisko setki aktorów, których zobaczymy w 11 spektaklach konkursowych z całego kraju. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć łącznie ponad 24 godziny teatru.

Szczegóły tutajSERCOWEremanenty
"Czy "Lekcje miłości" można uznać za odrobione? Po trzykroć tak. Po pierwsze - tekst sztuki Waśkowskiej odpowiednio wybrzmiał w (...) solidnie przemyślanej i zrealizowanej reżyserskiej wizji. Po drugie - idealnie spisała się wizualna strona przedstawienia (...). Po trzecie wreszcie i najważniejsze - aktorzy spisali się na szóstkę, dzięki czemu mogliśmy choć trochę pojąć, jak zawiłymi ścieżkami chadza sobie miłość."
Marta Odziomek, Dziennik Teatralny Katowice

"LEKCJE MIŁOŚCI" I. Waśkowskiej reżyseria Rafał Sabara
14, 15 kwietnia 2018 r. godz. 19:00 Scena KameralnaKLASAsama w sobie
Zapraszamy na wyjątkowy, nastrojowy wieczór muzyczny. Pragniemy zabrać Państwa w podróż w uchodzący w niepamięć, a przecież piękny i bliski nam świat kultury żydowskiej, zaklęty w piosenkach w wykonaniu młodych i utalentowanych aktorów naszego Teatru. Aktorom akompaniuje zespół muzyczny pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy.

"UMRZEĆ Z TĘSKNOTY. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŻYDOWSKIE"
opieka art. Waldemar Zawodziński, kierownictwo muzyczne Teresa Stokowska-Gajda
13, 14 kwietnia 2018 r., godz. 19:00, Duża ScenaTRZY SIOSTRYwracają do domu
"Reżyser Bogdan Tosza, postawił na tekst. A że interpretatorki miał świetne, więc rozegrały tę psychodramę na najwyższej nucie- zmieniając nastroje, koncentrując uwagę na każdym słowie. U Czechowa trzy siostry żegnają się refleksją: "I gdyby tylko wiedzieć, po co to wszystko". Te z "Pamięci wody", w świetnym aktorsko spektaklu, granym na Małej Scenie Teatru Jaracza, mogłoby to powtórzyć."
Renata Sas, Express Ilustrowany

"PAMIĘĆ WODY" S. Stephenson, reżyseria Bogdan Tosza
10, 11, 12 kwietnia 2018 r., godz. 19:00, Mała ScenaMAGIAteatru
"Już sama baśń Hansa Christiana Andersena o Kaju, Gerdzie i Królowej Śniegu ma potencjał, by przyciągnąć uwagę małych widzów. Nie brak w niej niebezpieczeństw, jak i zabawnych sytuacji. A i fantastyczne postacie mogą zadziwić. Reżyserka Janina Niesobska postarała się, żeby wykorzystać atuty baśni i podkreślić w niej to, co magiczne."
Joanna Królikowska, Tu Łódź

"KRÓLOWA ŚNIEGU" H. CH. Andersen, reżyseria Janina Niesobska
10, 11, 12 kwietnia 2018 r. godz. 10:00, Duża ScenaPO PREMIERZEBrawami na stojąco zakończyła się polska prapremiera, głośnej sztuki Jennifer Haley "Otchłań", w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Aktorom, realizatorom dziękujemy za emocje. Wcale nie wirtualne. Prawdziwe!

A Widzów, którzy, tak jak premierowa publiczność, chcą skonfrontować się z pytaniem:
Czy spędzając czas w internetowej sieci jesteś jeszcze sobą, czy już tylko swoim cieniem? zapraszamy do Jaracza.

"OTCHŁAŃ" J. Haley, reż. MARIUSZ GRZEGORZEK, gramy:
10, 11 i 12 kwietnia, a także 13, 15, 16 i 17 maja o 19:00 na Scenie Kameralnej.


Otchłań - prapremiera już jutro!
KRYMINAŁw teatrze?
"Zbrodnia, trup, tajemnica, proces śledczy na scenie - czemu nie. Pytanie: jak i po co? Zdaje się, że Robert Latusek znał odpowiedzi na te pytania. Biorąc na warsztat kryminał i samemu go adaptując, przepisał jego gatunkowość. Jego "Aszkenazy..." to dopiero na drugim planie jest kryminalna opowieść osadzona w Łodzi. Na pierwszym jest to próba sportretowania tego miasta."
Łukasz Kaczyński, patrzesieinaczej.blogspot.com

ASZKENAZY, MENEL Z ŁODZI - monodram Roberta Latuska na podstawie "Lampionów" Katarzyny Bondy,
5 i 6 .04, Mała Scena, godz. 19.00EURYDYKAwedług Jelinek
"Sammler oddaje Eurydyce, niegdyś pięknej nimfie, swoją cielesność, i to jest pierwszy poziom konfrontacji ze stereotypem nimfy jako zasługującej na poświęcenie się dla niej, bo pięknej. Poziom drugi, ważniejszy, to dokonywana przez Sammler-Eurydykę szczególna wiwisekcja - przechodzi ona kolejne wewnętrzne metamorfozy i rozliczenia, w których odsłania (jakkolwiek banalnie to brzmi, ale na scenie takie nie jest) wewnętrzną wrażliwość jako piękno trwalsze od cielesnego."
Łukasz Kaczyński, Kalejdoskop

CIEŃ monodram Kamili Sammler na podstawie "Cienie. Eurydyka mówi:" E. Jelinek,
3 i 4.04, Mała Scena, godz. 19.00.SREBRNY PIERŚCIEŃdla Piotrka Krukowskiego
Świętujemy - Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi reaktywował aktorską nagrodę Srebrnego Pierścienia i wczoraj, w Międzynarodowym Dniu Teatru, wręczono ją Aktorowi "Jaracza" - PIOTROWI KRUKOWSKIEMU. Srebrny Pierścień dla najlepszego aktora łódzkich scen 2017 przyznano za rolę Gilesa Coreya w dramacie CZAROWNICE Z SALEM Arthura Millera w reż. Mariusza Grzegorzka.

Panie Piotrze, gratulujemy!

Kto dawno nie widział Laureata na scenicznych deskach ma szansę nadrobić zaległości - Piotr Krukowski w nagrodzonej roli wystąpi w CZAROWNICACH Z SALEM już 17 i 18 kwietnia. Zapraszamy.57 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRUBądźmy wolni i odważni!
Drodzy Twórcy, Szanowni Widzowie - wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru!

"Niech teatr będzie dla nas przestrzenią spotkania, zaufania, wolnego myślenia, i wolności słowa. (.)Niech nasz teatr będzie kolebką nowych myśli i idei. Bądźmy wolni i odważni - tego nam życzę." - Maja Kleczewska, autorka tegorocznego orędzia.

Świętujmy razem - dziś ,12.00, Pasaż Schillera. Do zobaczenia!

---- FotorelacjaHALO!jest nominacja
Ruszył właśnie plebiscyt Halokultura na Najlepszą Łódzką Rolę Teatralną 2017 roku. Nominację otrzymał IRENEUSZ CZOP za rolę Johna Proctora w CZAROWNICACH Z SALEM Arthura Millera w reż. Mariusza Grzegorzka.

Głosujemy mailowo na adres biuro@projektlargo.pl, wpisując w tytule nazwisko nominowanego artysty.

Ogłoszenie wyników 12.04.
Halo, nie zapomnijcie wysłać maila!TEATRczasem nie kończy się w teatrze
"To ja zabiłem Isobel. Nieważne - kiedy. Nieważne - jak. Może przed laty, może wczoraj. Może wtedy, w szkole. Może na ulicy. Na chwilę stałem się lwem i zraniłem głęboko - słowem, nożem. Nieważne. Teraz czuję ten ból - jej ból. Teraz patrzę i myślę o sobie. Czasem, niezwykle rzadko, teatr nie kończy się w teatrze. Zmusza do najistotniejszych przewartościowań, wywleka na wierzch najciemniejsze myśli. Długo nie daje spokoju, bowiem na jakiś czas, jak chciał William Shakespeare, staje się światem. Seans "Lwa na ulicy" w łódzkim Teatrze im. Jaracza, dzięki Mariuszowi Grzegorzkowi i jego aktorom, jest właśnie takim teatrem."
Jacek Wakar, Teatr

LEW NA ULICY J. Thompson w reż. M. Grzegorzka,
27 i 28.03, Mała Scena, godz. 18.00.Z MIŁOŚCIdo miasta
W Łodzi wybucha panika. Nieobliczalny podpalacz terroryzuje i paraliżuje miasto. Nie wiadomo, która ulica, budynek, kamienica będą następne. Mnożą się pytania i wątpliwości. Co skrywają łódzkie podziemia? Czy można dokonać zbrodni z miłości do miasta? Zapraszamy na znakomity monodram Roberta Latuska na podstawie bestsellerowej powieści "Lampiony" Katarzyny Bondy.

"ASZKENAZY, MENEL Z ŁODZI" na podstawie "Lampionów" K. Bondy,
monodram Roberta Latuska 22 i 23 marca na Małej Scenie o 19:00HISTORIErodzinne
"Klasyka ocalała, a problemy z kostiumowej opowieści mają swoją moc. Małgorzata Bogajewska w kolorowych obrazkach maluje czarną komedię. Aktorów ma znakomitych (koncertowo grają solo i zespołowo), więc dialogi, bawiąc, zachowują siłę rażenia."
Renata Sas, Express Ilustrowany

"ICH CZWORO" G. Zapolskiej, reż. Małgorzata Bogajewska
22, 23, 24 marca godz. 19:00, Scena KameralnaNAJPIĘKNIEJSZAbaśń świata
"Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył okrutny czarnoksiężnik. Zwano go Mistrzem Czarnej Magii. Uwielbiał czynić zło. Wszędzie gdzie się pojawił wlókł za sobą nieszczęście. Pewnej nocy wpadł na iście szatański pomysł: postanowił odlać czarodziejskie lustro, w którym wszystko odbijałoby się na opak. Biada ci, stary świecie - myślał, zacierając ręce. To lustro sprawi, że staniesz na głowie. Co piękne wyda się szkaradne, co proste okaże się koślawe. Dobro w zło się obróci, a mądrość przegra z głupotą".

"KRÓLOWA ŚNIEGU" H. CH. Andersen, reżyseria Janina Niesobska
20, 21, 22 marca 2018 r. godz. 10:00, Duża ScenaWODAi jej tajemnice
Woda, jak taśma magnetyczna, ma swoją pamięć. Podobnie człowiek. Pewne historie, w których bierzemy udział, zatrzymują się gdzieś głęboko w naszej podświadomości. Często nie znamy "dziwnych kodów", które mamy w sobie, a które są nam przekazywane. Ale to właśnie one nas kształtują i stają się nierozłączną częścią nas samych.
Zapraszamy na błyskotliwą, pełną czarnego humoru sztukę z fantastycznie rozpisanymi rolami. Bohaterkami są trzy siostry, które spotykają się w rodzinnym domu w przeddzień pogrzebu matki. Napięcie towarzyszące spotkaniu sprzyja rozrachunkom z przeszłością i własnym życiem.

"PAMIĘĆ WODY" S. Stephenson, reżyseria Bogdan Tosza
17, 18 marca 2018 r., godz. 19:00, Mała ScenaGRAJklezmerska kapelo
"...Każdy z wykonawców zostawił swój rys, swoją wrażliwość, zaznaczył wokalną i aktorską klasę. Nic to, że piosenki słyszało się nieraz. To bardzo intymna, głęboko przeżyta konfrontacja z młodością. Solo i zespołowo, bez przesadnych gestów, niepotrzebnej scenografii, bawią i wzruszają..."
Renata Sas, Express Ilustrowany

"UMRZEĆ Z TĘSKNOTY. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŻYDOWSKIE" opieka art. Waldemar Zawodziński, kierownictwo muzyczne Teresa Stokowska-Gajda
17, 18 marca 2018 r., godz. 19:00, Duża ScenaPOLOWANIEtrwa
"Warto skonfrontować się z lekko psychodelicznym światem kreowanym przez Mariusza Grzegorzka i wyjść opętanym, zakochanym lub nawet dać się porwać histerii."
Róża Augustyniak, Dziennik Łódzki

"CZAROWNICE Z SALEM" A. Millera, reżyseria Mariusz Grzegorzek
15, 16 marca 2018 r., godz. 18:00 Duża ScenaBÓGw kryzysie
""Boże mój!" to przypowieść, którą Orłowski i aktorzy (fascynująco budują wzajemne relacje) czynią realistycznym spotkaniem z emocjami każdego z nas, na dziesiątki sposobów szukających duchowego umocnienia i wsparcia, pytających za co nas doświadcza, i rozwścieczonych, że skoro jest dobrocią, to czemu ma w sobie coś z mafiosa (to słowo pada na scenie)... "
Renata Sas, Express Ilustrowany

"BOŻE MÓJ!" A. Gov, reżyseria Jacek Orłowski
15, 16 marca 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaCZYSTEszaleństwo
"Trzy niezwykłe role niezwykłych aktorek "robią" to świetne przedstawienie i rozsadzają je od środka. Reszta należy do nieokiełznanej wyobraźni Mariusza Grzegorzka, który z klasycznej komedii czyni utrzymaną w stylu Lyncha , ale absolutnie świeżą psychodelię. Dowcipy pędzą na złamanie karku, scena pulsuje muzyką i nieoczekiwanymi dźwiękami. A w drugiej części czeka nas zaskoczenie, bo w ten szalony i paranoiczny świat wkracza śmierć i najszczersze współczucie. I tu ujawnia się najwyższa siła teatru Grzegorzka, który jak mało kto potrafi łączyć ze sobą przeciwstawne żywioły. Mamy więc śmiech i mamy śmierć. "Posprzątane" w łódzkim Jaraczu to teatr najwyższej klasy. Koniecznie!"
Jacek Wakar, Twój Styl

POSPRZĄTANE S. Ruhl, reżyseria Mariusz Grzegorzek
13, 14 marca 2018 r. godz. 19:00 Duża ScenaNAZNACZENIDostojewskim
"Świat powołany w "Jaraczu" jest intensywny, uderza do głowy i oszałamia na długo. Okazuje się, że można bez taryfy ulgowej toczyć z widzem "poważną grę" o sprawy ważne - tak jak toczyli ją Karamazowie. Va banque."
Łukasz Kaczyński, Dziennik Łódzki

KARAMAZOW F. Dostojewski, reżyseria Jacek Orłowski
13, 14 marca, godz. 19:00 Scena KameralnaPAN ARTYSTAzaszczyca
"Komediant" to tragikomiczny popis Agnieszki Kwietniewskiej.(.)
Aktorom Olsten udaje się wytworzyć specyficzny klimat. Widzowie siedzą na rozstawionych w nieładzie krzesłach. Na początku obawiają się bezpośredniego kontaktu z wykonawcami - (.) Później coś puszcza, pęka: widzom udziela się atmosfera zarazem przaśna i intymna, angażują się, zaczynają wychodzić z roli grzecznej publiczności.
"
Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza

"KOMEDIANT" T.Bernharda, reżyseria Agnieszka Olsten
9, 10, 11 marca 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaŚMIEJMY SIĘżeby nie płakać
"Siudziński i Słupiński dwoją się i troją na małej scenie nadając swoim bohaterom rys komiczny, a zarazem tragiczny. Całość zaś utrzymana jest w konwencji klaunady z elementami teatru absurdu. Słowem - kawałek dobrego teatru dla myślącego widza (...)."
Marta Odziomek, Dziennik Teatralny

"MROCZNE PERWERSJE CODZIENNOŚCI" M. A. de la Parry, reżyseria Rafał Sabara
9, 10 marca 2018 r., godz. 19:00 Mała ScenaJESTEŚ SOBĄczy swoim cieniem?
Mariusz Grzegorzek sięgnął po "OTCHŁAŃ", prowokacyjną sztukę Jennifer Haley, której akcja toczy się jednocześnie sto lat temu i w odległej przyszłości. Niepokojące połączenie thrillera, romansu i dramatu psychologicznego. Science fiction i retro. To przekraczająca tabu, hipnotyczna opowieść o granicy między światem realnym a wirtualnym, o naszej moralności w sieci, a wreszcie o głodzie miłości i cenie, jaką trzeba za jego zaspokojenie zapłacić.

Reżyser (także autor oprawy wizualnej) do obsady zaprosił: Agnieszkę Skrzypczak, Paulinę Walendziak (PWSFTv i T), Marka Nędzę, Andrzeja Wichrowskiego oraz Krzysztofa Zawadzkiego (gościnnie, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie). Kostiumy zaprojektuje wybitna malarka Magdalena Moskwa. Opracowanie muzyczne stworzą wspólnie Mariusz Grzegorzek oraz DJ Alex.

Obsesje, pożądanie, morderstwa, nakładanie masek. Co nam daje czas spędzony w nieprawdziwym świecie? Czy będąc online jesteś jeszcze sobą, czy już tylko swoim cieniem?

Przyjdź do Jaracza i przekonaj się sam.

Prapremiera polska 6 kwietnia 2018 r. na Scenie Kameralnej Teatru im. Jaracza w Łodzi

Zobacz zwiastunKRZYKIz Placu Bohaterów
"Wygląd każdej z postaci różni się diametralnie, tak samo jak ich charaktery. Wszyscy stanowią mieszankę, gotową w każdej chwili wybuchnąć. Różnorodność postaci sprawia też, że każdy z aktorów może odznaczyć się na tle innych. Zespół Jaracza bez wyjątku wykorzystuje tę możliwość, serwując widzom wyśmienity aktorski popis."
Natalia Chuszcz, Teatralia

"PLAC BOHATERÓW" T.Bernharda, reżyseria Grzegorz Wiśniewski 6, 7, 8 marca 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaSZACHi mat
"Piękny i perwersyjny, prowokacyjny i porywający, spektakl w Jaraczu to szach i mat dla łódzkich teatrów już na otwarcie sezonu (...) Na wąskiej scenie trzy postaci: Wera (Lisiecka) i Klara (Paszczenko), Rudolf (Wichrowski). Grają brawurowo! (...)
A może wypada być wdzięcznym Himmlerom, że rozszerzyli definicję człowieczeństwa - niezbywalnej i nierozpoznanej kondycji. Może... jej efektem jest i takie myślenie? Oto teatr, który mówi autonomicznym językiem. Ciekawe jak długo utrzyma się na afiszu. Mistrzostwo!

Łukasz Kaczyński, Dziennik Łódzki

"PRZED ODEJŚCIEM W STAN SPOCZYNKU" T. Bernharda, reżyseria Grzegorz Wiśniewski
2, 3 marca 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaCENAmiłości
"Spektakl "Z miłości" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego przypomina wielbicielom Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, co stanowi o sile cenionej przez nich instytucji. Ważne przesłanie, interesująca oprawa scenograficzna przedstawienia, wyraziste postacie, wykreowane przez uznanych artystów sprawiają, że łódzki teatr zyskał kolejny spektakl, który na długo zagości w jego repertuarze."
Agata Białecka, Dziennik Teatralny

"Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, reżyseria Waldemar Zawodziński
2, 3, 4 marca 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaDWIENatasze
Banina i Wiernikowa - dwie szesnastoletnie Natasze, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. Co wspólnego mogą mieć ze sobą harda wychowanka "bidula" i chowana pod kloszem gwiazda młodzieżowego programu telewizyjnego?
A wreszcie, jak w starym szlagierze, pytanie podstawowe - "o czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna"?

"MARZENIE NATASZY" J. Pulinowicz, reżyseria Nikołaj Kolada
1, 2 marca 2018 r., godz. 19:00 Mała ScenaKOCHAĆjak to łatwo powiedzieć
Miłość... Jeśli chodzi o definicję, każdy ma swoją. Pięknie, gdy miłość jest źródłem największego szczęścia, fundamentem dobra, sensem życia. Ale czasem kochać trzeba pomimo wszystko. Bo miłość bywa trudna. Każe wybaczać, akceptować słabości, dzielnie znosić wszelkie upodlenia. Cóż, prawdziwie kochać trzeba "na dobre i na złe".

"LEKCJE MIŁOŚCI" I. Waśkowskiej reżyseria Rafał Sabara
27, 28 lutego 2018 r. godz. 19:00 Scena Kameralna