RODZINNEsekrety i kłamstwa
"Przedstawienie Gorące lato w Oklahomie wyreżyserowane przez Artura Urbańskiego na Scenie Kameralnej Teatru Jaracza należy do tych, o których długo jeszcze myślimy po wyjściu z teatru. Historia rodziny z amerykańskiej prowincji przykuwa naszą uwagę nie tylko niemal sensacyjną intrygą. Potężne emocje, które przenikają tę opowieść o rodzinnych sekretach i kłamstwach, za sprawą reżysera i aktorów, wydają nam się tak realne, że zaciera się granica między widownią a sceną."
Bogdan Sobieszek, Reymont.pl

Zapraszamy na ostatnie spektakle w tym sezonie!

"GORĄCE LATO W OKLAHOMIE" T. Letts, reżyseria Artur Urbański
20, 21 czerwca 2018 r., godz. 19:00, Scena Kameralna150PAMIĘĆ WODY
Szanowni Widzowie, z największą przyjemnością zapraszamy na jubileusz i jednocześnie dziękujemy za szczelnie wypełnioną widownię i sympatię jaką darzycie nasz spektakl.

"Pamięć wody" S. Stephenson w reżyserii Bogdana Toszy, to błyskotliwa, pełna czarnego humoru sztuka z fantastycznie rozpisanymi rolami. Bohaterkami są trzy siostry, które spotykają się w rodzinnym domu w przeddzień pogrzebu matki. Napięcie towarzyszące spotkaniu sprzyja rozrachunkom z przeszłością i własnym życiem.

Aktorski popis, po raz kolejny dadzą: Monika Badowska, Katarzyna Cynke, Urszula Gryczewska, Matylda Paszczenko oraz Mariusz Ostrowski i Mariusz Witkowski.

"PAMIĘĆ WODY" S. Stephenson, reżyseria Bogdan Tosza
17, 19 czerwca 2018 r., godz. 19:00, Mała ScenaTO CO WAŻNETeatr Jacka Orłowskiego
"KARAMAZOW", na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego, w adaptacji Orłowskiego, to opowieść o próbie ucieczki od własnych korzeni, poszukiwaniu sensu życia i walce z rodzinnym dziedzictwem. Każdy z braci próbuje pokonać mroczne dziedzictwo na swój sposób: poprzez wiarę, wiedzę, szczerość uczuć i emocji. Wszyscy podejmują walkę o bycie lepszym. Czy walczą skutecznie? I czy efekt ich wysiłków jest tu najważniejszy?

Po "Karamazowach" Jacek Orłowski kontynuuje poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sens życia, w "BOŻE MÓJ!", tragikomedii izraelskiej dramatopisarki Anat Gov, słynącej z tekstów pełnych optymizmu i wiary w drugiego człowieka. Kobiecy, subtelny i pełen prostoty tekst w interpretacji reżysera-mężczyzny z pewnością nabiera nowego wymiaru. W imię czego i dlaczego warto żyć? Czy to możliwe, by sens życia rodził się w relacji z drugim człowiekiem?

KARAMAZOW F. Dostojewski, reżyseria Jacek Orłowski
14, 15 czerwca, godz. 19:00 Scena Kameralna

"BOŻE MÓJ!" A. Gov, reżyseria Jacek Orłowski
16, 17 czerwca 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaDOWCIPdoskonały
Jesteś perfekcjonistą: awansujesz, prowadzisz idealny dom, wierzysz w swoją wyjątkowość. A może przeciwnie, już dawno pożegnałeś się z ambicjami i pozory zaprowadzenia ładu we wszechświecie daje ci tylko obsesyjne sprzątanie. Albo po prostu - żyjesz z ludźmi, a jednak daleko od nich. Twoją codzienność najkrócej można określić słowem "funkcjonalna"? Jeśli choć trochę przypominasz Lane, Virginię bądź Matilde, najwyraźniej potrzebujesz pomocy. Terapia? A może wystarczy spektakl? Oczywiście ten z najwyższej półki: hipnotyzujący, fascynujący - doskonały.

POSPRZĄTANE S. Ruhl, reżyseria Mariusz Grzegorzek
14, 16 czerwca 2018 r. godz. 19:00 Duża ScenaKOCHAJ MNIEmimo wszystko
Miłość... Jeśli chodzi o definicję, każdy ma swoją. Pięknie jest, gdy miłość jest źródłem największego szczęścia, fundamentem dobra, sensem życia. Ale czasem kochać trzeba pomimo wszystko. Lekcje miłości" Iriny Waśkowskiej to przesycone uczuciami ludzkie historie, które mogłyby spotkać każdego z nas.

"LEKCJE MIŁOŚCI" I. Waśkowskiej reżyseria Rafał Sabara
13 czerwca 2018 r. godz. 19:00 Duża ScenaTEATRGrzegorzka
Najbliższe dni upłyną pod znakiem teatru Mariusza Grzegorzka. Na Scenie Kameralnej "OTCHŁAŃ", połączenie thrillera, romansu i dramatu psychologicznego. Science fiction i retro. Obsesje, pożądanie, nakładanie masek. Ten znakomity spektakl zostawia nas z pytaniem: Czy będąc online jesteś jeszcze sobą, czy już tylko swoim cieniem?

Na Małej Scenie "LEW NA ULICY", fascynująca, pełna tajemnic sztuka, o której Jacek Wakar pisał: "Chcecie zapomnieć na trzy godziny o świecie? Oddychać innym powietrzem? "Lew na ulicy" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi Wam to zapewni. I trochę potrząśnie Waszym sumieniem."

Na Dużej Scenie "CZAROWNICE Z SALEM". Spektakl - owoc intensywnej współpracy Teatru Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowywany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. W "Czarownicach z Salem" zobaczymy zarówno wybitnych wykładowców, jak i studentów legendarnej łódzkiej uczelni.

"OTCHŁAŃ" J. Haley, gramy:
5, 6, 7 czerwca o 19:00

"LEW NA ULICY" J. Thompson
6 czerwca o 12:15 i 7 czerwca o 11:00

"CZAROWNICE Z SALEM" A. Millera
8, 9 czerwca 2018 r., godz. 18:00

Nie możecie tego przegapić!ALTERNATYWAdla grilla
Jeśli nie macie pomysłu na kolejny długi weekend, podpowiadamy: Teatr Jaracza! Od dziś do niedzieli (1- 3 czerwca) na Scenie Kameralnej, "Z MIŁOŚCI" P.Turriniego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Niezwykle poruszający i sugestywny obraz nas, ludzi XXI wieku. Zdesperowanych, zagubionych, poddawanych ciągłej presji, bezbronnych wobec codziennych katastrof i najcięższych grzechów popełnianych "z miłości".

Na Dużej Scenie (2 i 3 czerwca) "Plac Bohaterów" T. Bernharda, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, o którym Izabella Adamczewska z "Gazety Wyborczej" pisała: "Czytana przez pryzmat aktualnej sytuacji politycznej, sztuka Bernharda przestrzega Europę przed widmami przeszłości. Spektakl jest poważnym oskarżeniem rzuconym Europie. (.)"Teatr ze śmiercią nie udaje się nigdy" - mówi w "Placu Bohaterów" Robert Schuster. Wiśniewskiemu się udał."

Zapraszamy!

"Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, reżyseria Waldemar Zawodziński
1, 2, 3 czerwca 2018 r., godz. 19:00 Scena Kameralna

"PLAC BOHATERÓW" T. Bernharda, reż. Grzegorz Wiśniewski
2, 3 czerwca 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaGDZIEŚ, KIEDYŚteraz?
"Grzegorzkowi udało się wydobyć mechanizm ulegania strachowi i upatrywania dla siebie korzyści, ale jego "Czarownice" są też dramatem psychologicznym. Wśród bohaterów nie ma jednoznacznej postaci - to tworzy doskonałe pole gry dla aktorów."
Izabella Adamczewska, Gazeta Wyborcza

"CZAROWNICE Z SALEM" A. Millera, reżyseria Mariusz Grzegorzek
29, 30 maja 2018 r., godz. 18:00 Duża ScenaTAJEMNICZYPan B
W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta. Kim jest tajemniczy Pan "B" i czy jest szansa by mu pomóc? Będziecie zaskoczeni.

"BOŻE MÓJ!" A. Gov, reżyseria Jacek Orłowski
29, 30 maja 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaBRACIAKaramazow
Ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, opus magnum rosyjskiego pisarza, od lat, niezmiennie, na szczytach rankingów "książek wszechczasów" - tym razem w autorskiej adaptacji Jacka Orłowskiego. Odwieczne i wciąż aktualne pytania o istnienie dobra i zła, wolnej woli, miłości i nienawiści. Bunt i pokora, hardy intelektualizm i chrześcijańskie zmaganie się z sobą i ze światem. A wreszcie - najbardziej znana w historii literatury zbrodnia ojcobójstwa.

KARAMAZOW F. Dostojewski, reżyseria Jacek Orłowski
26, 27 maja, godz. 19:00 Scena KameralnaKOMEDIAo duszy niemieckiej
Trójka rodzeństwa wiedzie normalne mieszczańskie życie. Brat, szanowany sędzia, utrzymuje dwie siostry, z których jedna jest kaleką, ofiarą amerykańskiego nalotu z czasów II wojny światowej. W podziwianym za szlachetność, poświęcenie i oddanie rodzinie sędzim nikt nie rozpoznaje byłego oficera SS, nikt nie kojarzy go ze zbrodniczą przeszłością. Zapraszamy na ten piękny, prowokacyjny i porywający spektakl. Na scenie doskonałe trio aktorskie: Milena Lisiecka, Matylda Paszczenko i Andrzej Wichrowski.

"PRZED ODEJŚCIEM W STAN SPOCZYNKU" T. Bernharda, reżyseria Grzegorz Wiśniewski
24, 25 maja 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaFILOKTETPożegnanie z tytułem
W najbliższy weekend, 26 i 27 maja, po raz ostatni w repertuarze "FILOKTET" Heinera Müllera w reżyserii Wojtka Klemma.

Tekst Müllera, jednego z najwybitniejszych dramatopisarzy niemieckich II połowy XX wieku, jest parafrazą tragedii Sofoklesa, a przede wszystkim opowieścią o władzy, polityce i zdradzie. Wojtek Klemm poszukuje współczesnych bohaterów i śledzi ich losy, zależne zazwyczaj od władzy i jej prominentów. Jak zniszczyć bohatera i użyć go we własnej sprawie? Do czego doprowadzić może polityka kłamstwa? Czy czasy tajnych współpracowników minęły bezpowrotnie?
Równolegle reżyser podejmuje wątek wykluczenia, znacząco angażując kobiety do ról męskich i nawiązując scenograficznie do widoków wprost z łódzkich podwórek. Napisana w 1968 roku w Niemieckiej Republice Demokratycznej sztuka, opowiadająca historię z czasów bogów i herosów, tym razem w wersji bieżącej, polskiej, a nawet łódzkiej.

Na scenie doskonałe: Iwona Dróżdż-Rybińska (Filoktet), Iwona Karlicka (Neoptolemos), Bogusława Pawelec (Odyseusz).

"FILOKTET" H. Müllera, reżyseria Wojtek Klemm
26, 27 maja 2018 r., godz. 19:00 Mała Scena

Bądźcie z nami!ZYGMUNT I KAROL.Reżyser wymaga od aktorów błyskawicznego przechodzenia od realizmu do farsy, od dramatu do musicalu, od filozofii do błazenady. (...) Elementy kabaretowej improwizacji pozwalają aktorom wyczuć, jaka publiczność danego dnia ich ogląda, i w szalone monologi i dialogi włączyć aktualne gagi. Na przedstawieniu, które widziałam, widzowie na początku reagowali nieśmiało, jakby sondując reakcje sąsiadów, ale w końcu kilkakrotnie przerwali grę oklaskami. W pełni zasłużenie. Po raz kolejny widziałam więc w łódzkim teatrze Jaracza świetne przedstawienie o nas, uwikłanych w rzeczywistość, do której nie umiemy nabrać dystansu. Musicie to zobaczyć!...
Magdalena Kuydowicz, Zwierciadło

"MROCZNE PERWERSJE CODZIENNOŚCI" M. A. de la Parry, reż. Rafał Sabara
23, 24 maja 2018 r., godz. 19:00 Mała ScenaNAJ NAJ NAJZ przyjemnością informujemy, że swoje nagrody na 58. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych przyznał także portal Teatr Dla Was. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Najlepszy aktor
Mariusz Słupiński /Michael Weber/ "Z MIŁOŚCI" reż. Waldemar Zawodziński

Najlepsza aktorka
Ewa Audykowska-Wiśniewska /Elfriede Weber/ oraz Bogusława Pawelec /Dobry Bóg/
"Z MIŁOŚCI" reż. Waldemar Zawodziński

Najlepszy aktor w roli drugoplanowej
Robert Latusek /Herbert Stauber/ "Z MIŁOŚCI" reż. Waldemar Zawodziński

Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej
Katarzyna Cynke /Bettina Wolf/ "Z MIŁOŚCI" reż. Waldemar Zawodziński

Nagroda Specjalna za wyjątkową dojrzałość w roli dziecięcej
Oliwia Leńko /Flora Weber/ "Z MIŁOŚCI" reż. Waldemar Zawodziński

Pełną listę laureatów znajdziecie tutajBEZcenzury
"...Zamiast zerwać historyczny kostium Małgorzata Bogajewska postanowiła dopisać Zapolskiej to, czego cenzura obyczajowa wówczas by nie przepuściła. Romansowe figle bohaterów nie kończą się na pocałunkach. "Ich czworo" to przede wszystkim zespołowy popis aktorski. (...) to spektakl świetny aktorsko, atrakcyjny wizualnie, kipiący od emocji. Tragiczny w wymowie, ale nieodparcie zabawny. Doskonała rozrywka..."
Izabella Adamczewska, Gazeta Wyborcza

"ICH CZWORO" G. Zapolskiej, reż. Małgorzata Bogajewska
22, 23 maja oraz 10, 12 czerwca, godz. 19:00, Scena KameralnaKATARZYNA CYNKEZ ogromną radością informujemy o Nagrodzie Specjalnej im. Ignacego Lewandowskiego, 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych, za wybitną rolę epizodyczną dla KATARZYNY CYNKE, postać Bettiny Wolf w spektaklu z "Z MIŁOŚCI" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Kasiu- serdecznie GRATULUJEMY!

"Z MIŁOŚCI" gramy jeszcze 1, 2 i 3 czerwca o godzinie 19:00, na Scenie Kameralnej. Bądźcie z nami!JARACZw drodze
Już w sobotę,19 maja 2018 r., o godz. 17:00, na Scenie Kameralnej Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej, pokażemy "Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Natomiast 21 maja, wyjątkowe wydarzenie - monodram Kamili Sammler "CIEŃ" na podstawie "Cienie. Eurydyka mówi" Elfriede Jelinek, gościnnie, w warszawskim Teatrze Ateneum! Wspólnie z Agencją Dramatu ADiT, serdecznie zapraszamy na spektakl. Współorganizatorem wydarzenia jest Austriackie Forum Kultury.MENELz Łodzi
Mroczny klimat Łodzi, groźny podpalacz, osobliwi mieszkańcy i tajemnicze podziemia. Nieznane oblicze miasta, które posiada jedyny w swoim rodzaju urok i zagadkową historię. Nikt tak do tej pory nie opisał Łodzi - zapomnianego miejsca z charakterem, na wskroś wielokulturowego, pięknego i pociągającego w swej brzydocie. W powieści Katarzyny Bondy, polskiej królowej kryminału, zagadkę tajemniczych podpaleń próbuje rozwiązać profilerka Sasza Załuska, Robert Latusek w swoim monodramie spotyka prawdziwego podpalacza...

"ASZKENAZY, MENEL Z ŁODZI" na podstawie "Lampionów" K. Bondy, monodram Roberta Latuska 17 i 18 maja na Małej Scenie o 19:00OPOWIEŚĆo życiu
"PAMIĘĆ WODY" uświadamia nam jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani na śmierć bliskiego człowieka, jak bardzo nieodporni na ból, na momenty kryzysowe. Ale przede wszystkim mówi o pamięci. O tym, że czasem bezwiednie fałszujemy nasze wspomnienia, przeinaczamy historie z przeszłości. Tytułowa "pamięć wody" jest metaforą powtarzalności zdarzeń, doświadczeń i doznań każdego człowieka.

"PAMIĘĆ WODY" S. Stephenson, reżyseria Bogdan Tosza
12, 15 maja 2018 r., godz. 19:00, Mała ScenaPENSJONAT"Zacisze"
"Każdy spektakl Mariusza Grzegorzka w Teatrze Jaracza to duże wydarzenie. Czarownice z Salem, Posprzątane czy Lwa na ulicy krytycy wybierali najlepszym spektaklem sezonu, znakomite Słowo Kaja Munka zdecydowanie zbyt szybko zniknęło z afisza, a wyrafinowany estetycznie Makbet należał do najciekawszych inscenizacji Szekspira na polskich scenach. Sukcesem artystycznym jest też najnowsze dzieło reżysera - Otchłań Jennifer Haley. (...)Znakomite kostiumy Magdy Moskwy - futurystycznie uniformizujące, a jednocześnie różnicujące bohaterów(...) wreszcie dobre aktorstwo (...)W przypadku Andrzeja Wichrowskiego, który postaci twórcy pedofilskiego biznesu potrafił nadać rysy ciepłego człowieka, można nawet mówić o aktorstwie wybitnym(...)Wszystko to sprawia, że Otchłań wciąga."
Piotr Grobliński

"OTCHŁAŃ" J. Haley, reż. MARIUSZ GRZEGORZEK, gramy:
13, 14, 15, 16 maja o 19:00 na Scenie Kameralnej.HISTORIArodziny
"Plac Bohaterów Thomasa Bernharda w przejmującej realizacji Grzegorza Wiśniewskiego to sztuka będąca ponurym uogólnieniem i metaforą tego, w co człowieka wpisują jego własne lęki i historia. To pełen grozy przyczynek do konfrontacji z rzeczywistością. Jest po bernhardowsku dotkliwie, aktorsko ciekawie."
Renata Sas, Express Ilustrowany

"PLAC BOHATERÓW" T. Bernharda, reż. Grzegorz Wiśniewski
10, 11 maja 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaCENAmiłości
Oparta na faktach, kryminalna historia mordercy własnej rodziny, wokół której ogniskuje się akcja, zawiera szereg wątków pobocznych. Ich uczestnikami są zwykli, tzw. normalni ludzie, jakich co dzień mijamy na ulicy, spotykamy w miejscu pracy, szkole, w sklepie, w kawiarni. Gdyby się przyjrzeć dokładniej, każdy z nich mógłby stać się bohaterem osobnego dramatu. "Z miłości" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego to poruszający i niezwykle sugestywny obraz nas, ludzi XXI wieku. Zdesperowanych, zagubionych, poddawanych ciągłej presji, bezbronnych wobec codziennych katastrof i najcięższych grzechów popełnianych "z miłości".

"Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, reżyseria Waldemar Zawodziński
28, 29 kwietnia oraz 8, 9, 10, 11 maja 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaPORZĄDKIw duszy
"Lane, Matilde i Virginia to trzy bohaterki dramatu, z których każda na swój sposób utożsamia metaforyczne ujęcie sprzątania. Ich losy radykalnie się zmieniają, gdy pojawia się wśród nich Ana. Sprzątanie jest tutaj zatem uczeniem się od nowa budowania relacji z najbliższymi osobami, jest powrotem do wyblakłej już dawno z uczucia miłości, poszukiwaniem poczucia spełnienia i odzyskiwaniem wiary w to, że jest się komuś w życiu potrzebnym; jest pogodzeniem się z utratą rodziców i znalezieniem sposobu na dojmującą tęsknotę, samotność, wreszcie umiejętnością wzniesienia się ponad urażone ambicje wtedy, kiedy dobro wyższe tego wymaga."
Marek Kubiak, teatrdlawas.pl

"POSPRZĄTANE" S. Ruhl, reżyseria Mariusz Grzegorzek 28, 29 kwietnia oraz 4, 5, 6 maja 2018 r. godz. 19:00 Duża ScenaNAJFAJNIEJSZAdziewczyna na świecie
"Dziewczyny są dwie - obie mają na imię Natasza. Pierwsza mieszka w domu dziecka, nosi jaskrawe dresy i wspomina matkę zabitą przez sutenera, druga występuje w programie telewizyjnym dla młodzieży, uczy się śpiewu i pływa, a z matką pracują wspólnie nad doborem właściwych koleżanek. Co je łączy oprócz imienia? Marzenie o romantycznej miłości." Piotr Grobliński, Reymont.pl

"MARZENIE NATASZY" J. Pulinowicz, reżyseria Nikołaj Kolada 26, 27 kwietnia oraz 8, 9 maja 2018 r., godz. 19:00 Mała ScenaMIŁOŚĆdo człowieka
"Dostajemy błyskotliwą lekcję dobrego, bo pełniejszego życia, a perfekcyjnie zharmonizowany duet aktorów ma moc przywracania wiary w myśleniu o sztuce aktorskiej, intensywnej, dopracowanej do szczegółu.(.) Efektem pracy Orłowskiego jest teatr inteligentnej, może nawet czułej rozmowy z widzem, inspirujący do zmiany perspektywy widzenia życia jako takiego."
Łukasz Kaczyński, "Dziennik Łódzki"

"BOŻE MÓJ!" A. Gov, reżyseria Jacek Orłowski
24, 25, 26 kwietnia 2018 r., godz. 19:00 Scena KameralnaKOŁOhistorii
" (.) pozornie minimalistyczna scenografia daje ogromne możliwości aktorom, którzy oddają się swoim postaciom bez reszty. Cała uwaga skupia się na fenomenalnej grze zarówno głównych bohaterów, jak i drugoplanowych.(.) Reżyser Grzegorz Wiśniewski doskonale zwraca uwagę publiczności na to, co działo się kiedyś i na to, jak może być za niedługi czas u nas. Po obejrzeniu spektaklu nie dostajemy odpowiedzi - wychodzimy z sali z głową pełną pytań i sercem pełnym obaw o nadchodzące jutro."
Karolina Filarczyk, Teatrdlawas.pl

"PLAC BOHATERÓW" T. Bernharda, reż. Grzegorz Wiśniewski
20, 21, 22 kwietnia 2018 r., godz. 19:00 Duża ScenaICHczworo
"ICH CZWORO" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej to obsypana nagrodami, znakomita komedia w doborowej obsadzie. Pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Akcję osadzono w magicznej aurze Wigilii i Sylwestra - wyjątkowych dni, w których stawiamy sobie nowe wyzwania i deklarujemy diametralne zmiany. Bajkowa sceneria i świąteczny klimat - w zestawieniu z atmosferą panującą przy stole - tylko podkreślają widoczny kontrast. Tekst znakomicie wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość poprzez uniwersalność podejmowanych tematów. Nowa odsłona ponadczasowego tematu skłania zarówno do refleksji, jak i do śmiechu."

"ICH CZWORO" G. Zapolskiej, reż. Małgorzata Bogajewska
19, 20 kwietnia godz. 19:00, Scena KameralnaZ TOBĄchcę oglądać świat
Jakiś kraj. może Polska. zwykły dzień. niby zwyczajna, nic nie znacząca sytuacja. ławka na skwerze przed żeńskim liceum. dwaj mężczyźni. dziwnie ubrani. może przebrani... dlaczego?... kim są?... co kryją pod płaszczami? "MROCZNE PERWERSJE CODZIENNOŚCI" to znakomita współczesna komedia. Spektakl zawiera elementy klownady, burleski i kabaretu. Toczy się w szalonym tempie, zaskakując swą przewrotnością i niejednoznacznością.

"MROCZNE PERWERSJE CODZIENNOŚCI" M. A. de la Parry, reż. Rafał Sabara
21, 22 kwietnia 2018 r., godz. 19:00 Mała ScenaDIABEŁktóry jest
"Łódzkie "Czarownice z Salem" są spektaklem pulsującym, namiętnym, bardzo zmysłowym, estetycznie przypominały mi najbardziej spektakle Grzegorzka z Teatru im. Jaracza sprzed ponad dekady: "Lwa na ulicy", "Habitat" czy "Blask życia". Na scenie wszystko wibruje. Prostota scenograficzna zbudowana z wielkich płacht materiału, raz to drgających, tworzyła ciekawą plastycznie przestrzeń dla gwałtownych emocji rozgrywających się na płaszczyźnie dramaturgicznej."
Łukasz Maciejewski, Z fotela Maciejewskiego

"CZAROWNICE Z SALEM" A. Millera, reż. Mariusz Grzegorzek
17, 18, 24, 25 i 26 kwietnia 2018 r., godz. 18:00 Duża ScenaBILET ZA 300 GROSZY12 maja 2018 r. to:
Dzień Teatru Publicznego oraz początek akcji - "Bilet za 300 groszy"

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polsce, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W Teatrze Jaracza w Łodzi, za grosze kupicie bilet na "KRÓLOWĄ ŚNIEGU" H. Ch. Andersena, w reżyserii Janiny Niesobskiej.

Sprzedaż, w kasie biletowej, rusza 12 maja 2018 r., od godziny 12:00.

Spektakl zagramy 13 maja o 12:00. Zapraszamy i pamiętajcie - Grosze graja rolę! "Bilet do teatru za 300 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizowaną i koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego."Z MIŁOŚCI"w Kaliszu
z przyjemnością informujemy, że 19 maja 2018 r., o godz. 17:00, na Scenie Kameralnej Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, w ramach 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej, pokażemy "Z MIŁOŚCI" P. Turriniego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Jury festiwalu, wyłoni najlepszych spośród blisko setki aktorów, których zobaczymy w 11 spektaklach konkursowych z całego kraju. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć łącznie ponad 24 godziny teatru.

Szczegóły tutajSERCOWEremanenty
"Czy "Lekcje miłości" można uznać za odrobione? Po trzykroć tak. Po pierwsze - tekst sztuki Waśkowskiej odpowiednio wybrzmiał w (...) solidnie przemyślanej i zrealizowanej reżyserskiej wizji. Po drugie - idealnie spisała się wizualna strona przedstawienia (...). Po trzecie wreszcie i najważniejsze - aktorzy spisali się na szóstkę, dzięki czemu mogliśmy choć trochę pojąć, jak zawiłymi ścieżkami chadza sobie miłość."
Marta Odziomek, Dziennik Teatralny Katowice

"LEKCJE MIŁOŚCI" I. Waśkowskiej reżyseria Rafał Sabara
14, 15 kwietnia 2018 r. godz. 19:00 Scena KameralnaKLASAsama w sobie
Zapraszamy na wyjątkowy, nastrojowy wieczór muzyczny. Pragniemy zabrać Państwa w podróż w uchodzący w niepamięć, a przecież piękny i bliski nam świat kultury żydowskiej, zaklęty w piosenkach w wykonaniu młodych i utalentowanych aktorów naszego Teatru. Aktorom akompaniuje zespół muzyczny pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy.

"UMRZEĆ Z TĘSKNOTY. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŻYDOWSKIE"
opieka art. Waldemar Zawodziński, kierownictwo muzyczne Teresa Stokowska-Gajda
13, 14 kwietnia 2018 r., godz. 19:00, Duża ScenaTRZY SIOSTRYwracają do domu
"Reżyser Bogdan Tosza, postawił na tekst. A że interpretatorki miał świetne, więc rozegrały tę psychodramę na najwyższej nucie- zmieniając nastroje, koncentrując uwagę na każdym słowie. U Czechowa trzy siostry żegnają się refleksją: "I gdyby tylko wiedzieć, po co to wszystko". Te z "Pamięci wody", w świetnym aktorsko spektaklu, granym na Małej Scenie Teatru Jaracza, mogłoby to powtórzyć."
Renata Sas, Express Ilustrowany

"PAMIĘĆ WODY" S. Stephenson, reżyseria Bogdan Tosza
10, 11, 12 kwietnia 2018 r., godz. 19:00, Mała ScenaMAGIAteatru
"Już sama baśń Hansa Christiana Andersena o Kaju, Gerdzie i Królowej Śniegu ma potencjał, by przyciągnąć uwagę małych widzów. Nie brak w niej niebezpieczeństw, jak i zabawnych sytuacji. A i fantastyczne postacie mogą zadziwić. Reżyserka Janina Niesobska postarała się, żeby wykorzystać atuty baśni i podkreślić w niej to, co magiczne."
Joanna Królikowska, Tu Łódź

"KRÓLOWA ŚNIEGU" H. CH. Andersen, reżyseria Janina Niesobska
10, 11, 12 kwietnia 2018 r. godz. 10:00, Duża ScenaPO PREMIERZEBrawami na stojąco zakończyła się polska prapremiera, głośnej sztuki Jennifer Haley "Otchłań", w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Aktorom, realizatorom dziękujemy za emocje. Wcale nie wirtualne. Prawdziwe!

A Widzów, którzy, tak jak premierowa publiczność, chcą skonfrontować się z pytaniem:
Czy spędzając czas w internetowej sieci jesteś jeszcze sobą, czy już tylko swoim cieniem? zapraszamy do Jaracza.

"OTCHŁAŃ" J. Haley, reż. MARIUSZ GRZEGORZEK, gramy:
10, 11 i 12 kwietnia, a także 13, 15, 16 i 17 maja o 19:00 na Scenie Kameralnej.


Otchłań - prapremiera już jutro!
KRYMINAŁw teatrze?
"Zbrodnia, trup, tajemnica, proces śledczy na scenie - czemu nie. Pytanie: jak i po co? Zdaje się, że Robert Latusek znał odpowiedzi na te pytania. Biorąc na warsztat kryminał i samemu go adaptując, przepisał jego gatunkowość. Jego "Aszkenazy..." to dopiero na drugim planie jest kryminalna opowieść osadzona w Łodzi. Na pierwszym jest to próba sportretowania tego miasta."
Łukasz Kaczyński, patrzesieinaczej.blogspot.com

ASZKENAZY, MENEL Z ŁODZI - monodram Roberta Latuska na podstawie "Lampionów" Katarzyny Bondy,
5 i 6 .04, Mała Scena, godz. 19.00EURYDYKAwedług Jelinek
"Sammler oddaje Eurydyce, niegdyś pięknej nimfie, swoją cielesność, i to jest pierwszy poziom konfrontacji ze stereotypem nimfy jako zasługującej na poświęcenie się dla niej, bo pięknej. Poziom drugi, ważniejszy, to dokonywana przez Sammler-Eurydykę szczególna wiwisekcja - przechodzi ona kolejne wewnętrzne metamorfozy i rozliczenia, w których odsłania (jakkolwiek banalnie to brzmi, ale na scenie takie nie jest) wewnętrzną wrażliwość jako piękno trwalsze od cielesnego."
Łukasz Kaczyński, Kalejdoskop

CIEŃ monodram Kamili Sammler na podstawie "Cienie. Eurydyka mówi:" E. Jelinek,
3 i 4.04, Mała Scena, godz. 19.00.SREBRNY PIERŚCIEŃdla Piotrka Krukowskiego
Świętujemy - Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi reaktywował aktorską nagrodę Srebrnego Pierścienia i wczoraj, w Międzynarodowym Dniu Teatru, wręczono ją Aktorowi "Jaracza" - PIOTROWI KRUKOWSKIEMU. Srebrny Pierścień dla najlepszego aktora łódzkich scen 2017 przyznano za rolę Gilesa Coreya w dramacie CZAROWNICE Z SALEM Arthura Millera w reż. Mariusza Grzegorzka.

Panie Piotrze, gratulujemy!

Kto dawno nie widział Laureata na scenicznych deskach ma szansę nadrobić zaległości - Piotr Krukowski w nagrodzonej roli wystąpi w CZAROWNICACH Z SALEM już 17 i 18 kwietnia. Zapraszamy.57 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRUBądźmy wolni i odważni!
Drodzy Twórcy, Szanowni Widzowie - wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru!

"Niech teatr będzie dla nas przestrzenią spotkania, zaufania, wolnego myślenia, i wolności słowa. (.)Niech nasz teatr będzie kolebką nowych myśli i idei. Bądźmy wolni i odważni - tego nam życzę." - Maja Kleczewska, autorka tegorocznego orędzia.

Świętujmy razem - dziś ,12.00, Pasaż Schillera. Do zobaczenia!

---- FotorelacjaHALO!jest nominacja
Ruszył właśnie plebiscyt Halokultura na Najlepszą Łódzką Rolę Teatralną 2017 roku. Nominację otrzymał IRENEUSZ CZOP za rolę Johna Proctora w CZAROWNICACH Z SALEM Arthura Millera w reż. Mariusza Grzegorzka.

Głosujemy mailowo na adres biuro@projektlargo.pl, wpisując w tytule nazwisko nominowanego artysty.

Ogłoszenie wyników 12.04.
Halo, nie zapomnijcie wysłać maila!TEATRczasem nie kończy się w teatrze
"To ja zabiłem Isobel. Nieważne - kiedy. Nieważne - jak. Może przed laty, może wczoraj. Może wtedy, w szkole. Może na ulicy. Na chwilę stałem się lwem i zraniłem głęboko - słowem, nożem. Nieważne. Teraz czuję ten ból - jej ból. Teraz patrzę i myślę o sobie. Czasem, niezwykle rzadko, teatr nie kończy się w teatrze. Zmusza do najistotniejszych przewartościowań, wywleka na wierzch najciemniejsze myśli. Długo nie daje spokoju, bowiem na jakiś czas, jak chciał William Shakespeare, staje się światem. Seans "Lwa na ulicy" w łódzkim Teatrze im. Jaracza, dzięki Mariuszowi Grzegorzkowi i jego aktorom, jest właśnie takim teatrem."
Jacek Wakar, Teatr

LEW NA ULICY J. Thompson w reż. M. Grzegorzka,
27 i 28.03, Mała Scena, godz. 18.00.Z MIŁOŚCIdo miasta
W Łodzi wybucha panika. Nieobliczalny podpalacz terroryzuje i paraliżuje miasto. Nie wiadomo, która ulica, budynek, kamienica będą następne. Mnożą się pytania i wątpliwości. Co skrywają łódzkie podziemia? Czy można dokonać zbrodni z miłości do miasta? Zapraszamy na znakomity monodram Roberta Latuska na podstawie bestsellerowej powieści "Lampiony" Katarzyny Bondy.

"ASZKENAZY, MENEL Z ŁODZI" na podstawie "Lampionów" K. Bondy,
monodram Roberta Latuska 22 i 23 marca na Małej Scenie o 19:00HISTORIErodzinne
"Klasyka ocalała, a problemy z kostiumowej opowieści mają swoją moc. Małgorzata Bogajewska w kolorowych obrazkach maluje czarną komedię. Aktorów ma znakomitych (koncertowo grają solo i zespołowo), więc dialogi, bawiąc, zachowują siłę rażenia."
Renata Sas, Express Ilustrowany

"ICH CZWORO" G. Zapolskiej, reż. Małgorzata Bogajewska
22, 23, 24 marca godz. 19:00, Scena KameralnaNAJPIĘKNIEJSZAbaśń świata
"Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył okrutny czarnoksiężnik. Zwano go Mistrzem Czarnej Magii. Uwielbiał czynić zło. Wszędzie gdzie się pojawił wlókł za sobą nieszczęście. Pewnej nocy wpadł na iście szatański pomysł: postanowił odlać czarodziejskie lustro, w którym wszystko odbijałoby się na opak. Biada ci, stary świecie - myślał, zacierając ręce. To lustro sprawi, że staniesz na głowie. Co piękne wyda się szkaradne, co proste okaże się koślawe. Dobro w zło się obróci, a mądrość przegra z głupotą".

"KRÓLOWA ŚNIEGU" H. CH. Andersen, reżyseria Janina Niesobska
20, 21, 22 marca 2018 r. godz. 10:00, Duża Scena