FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel


projekt plakatu Jakub WOYNAROWSKI, zdjęcia Magda Hueckel Trailer Ich Czworo

FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel FOTO: Magda Hueckel

reżyseria i choreografia
Dominika KNAPIK

dramaturgia: Tomasz Jękot
scenografia, światła i video: Mirek Kaczmarek
kostiumy: Karolina Mazur
muzyka: Daniel Pigoński
asystent reżysera / inspicjent / sufler: Marta Baraszkiewicz


O B S A D A

Thelma Izabela NOSZCZYK
Louisa Milena LISIECKA
Hal Iwona KARLICKA
Derryl/Harlan/Tirowiec Krzysztof WACH
Jimmy Mariusz SIUDZIŃSKI
J.D. Marcin KORCZ

w filmach wykorzystanych w spektaklu udział wzięły:
Aleksandra Kalisz / Sandra Pichlak
oraz Iwona Karlicka / Milena Lisiecka / Izabela Noszczyk

BANG BANG to musicalowa opowieść o kobietach, które jako małe dziewczynki dowiedziały się, że muszą być grzeczne i posłuszne. Już dorosłe - nie są w stanie odnaleźć swojego miejsca w świecie, bo może nie ma dla nich żadnego miejsca? Decydują się wyruszyć w podróż, jednak z każdym krokiem (każdym kilometrem) zapadają się coraz bardziej w beznadziejną rzeczywistość. Jedyną możliwością ucieczki jest – gniew i BANG BANG

BANG BANG inspirowany jest filmem THELMA & LOUISE Ridleya Scotta.

BANG BANG to super piosenki (Daniel Pigoński), genialne aktorstwo (Iwona Karlicka / Milena Lisiecka / Izabela Noszczyk / Marcin Korcz / Mariusz Siudziński / Krzysztof Wach), debiutancka reżyseria (Dominika Knapik), oryginalny tekst (Tomasz Jękot), pojechane kostiumy (Karolina Mazur), wygodna scenografia (Mirek Kaczmarek) i HICIOR (Teatr im. Jaracza w Łodzi) !!!

prapremiera 28.05.2016 / Scena Regionalna Radomsko
premiera 04.06.2016 / Duża Scena

czas trwania spektaklu: 105 min. (bez przerwy)
SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH


Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Teatr im. Stefana Jaracza zaserwował nam w zakończonym właśnie sezonie kilka ciekawych premier, ale to, co w Łodzi zmajstrowała Dominika Knapik, to po prostu teatralny blitzkrieg bez brania zakładników. (…) Nie byłoby tego błyskotliwego dzieła, gdyby nie kobiety: świetnych Noszczyk i Lisieckiej oraz wyszczekanej, spinającej historię Hal w wykonaniu Iwony Karlickiej, ale niepodobna pisać o "Bang Bang" bez choćby zdania o Krzysztofie Wachu, który wciela się brawurowo w kilka ról (Derryl/Harlan/Tirowiec). Wach to szatan nie aktor.

Mike Urbaniak Gazeta Wyborcza/ Wysokie Obcasy


(…)Największym odkryciem łódzkiego spektaklu są wspaniałe aktorki, które stworzyły fascynujące i pełnokrwiste postaci. Thelma w wykonaniu Izabeli Noszczyk (…)Louisa Mileny Lisieckiej(…)Hal w brawurowej interpretacji Iwony Karlickiej.
Są w tym spektaklu sceny intymne i poruszające, jak ostatnia rozmowa Louise z Jimmym. Obrazy przejmujące, jak pełna grozy, mimo groteskowego entourage'u, scena gwałtu. Jest wreszcie jasny i subtelny, choć pełen smutku finał.
"Bang Bang" to błyskotliwy, dowcipny i radykalny akt zemsty - środkowy palec bezczelnie wymierzony wprost w nasz ponury, samczy porządek.


Michał Centkowski Newsweek


U Knapik Thelmą jest Izabela Noszczyk, Louisa - Milena Lisiecka. Aktorki świetne, tym razem pokazujące na scenie komediowy pazur.

Jacek Wakar, Polskie Radio/ Dziennik Gazeta Prawna


"Bang Bang" - ostatnia w tym sezonie premiera Teatru Jaracza - to spektakl, który powinien być prezentowany ku przestrodze dojrzałym płciowo męskim osobnikom z rodzaju Homo. Mocną stroną spektaklu jest muzyka Daniela Pigońskiego, wykonywana na żywo. Mam nadzieję, że Teatr Jaracza wyda płytę z piosenkami z "Bang Bang". Aktorsko jest świetnie. Izabela Noszczyk (Thelma) i Milena Lisiecka (Louisa) w niczym nie ustępują Geenie Davis i Susan Sarandon

Izabella Adamczewska Gazeta Wyborcza