MADALEINE. PREMIERA MONODRAMU MAGDALENY KUMOREK | FESTIWAL ŁÓDŹ CZTERECH KULTUR


To będzie niezwykle osobista muzyczna podróż, zaproszenie do przepełnionego emocjami świata kobiety, opowieści o tym kim jest tu i teraz. Magdalena Kumorek nie zdradza, jakie postaci zaprosi na scenę i jakich tematów dotknie. Chce, żeby niezwykły kolaż autorskich utworów: z jej tekstami i kompozycjami, był dla publiczności zupełnym zaskoczeniem. W budowaniu programu artystka odwołuje się do przebogatej kolekcji doświadczeń własnych i zawodowych, bo jak podkreśla wszystkie emocje - te Magdy Kumorek i te Lady Makbet pozostawiły w niej swój ślad. Jedna aktorka, jeden instrument i gra światła wyreżyserowana przez Katarzynę Łuszczyk.

Magdalena Kumorek o Madeline:
Madaleine to ja.
Ta wersja mnie, która ma na tyle odwagi, żeby opowiedzieć o sobie. O nas. O tych wszystkich kobietach, które we mnie są. O tych wszystkich barwach, emocjach, przeżyciach, które stanowią moje "Ja". Czymże jest "Ja" dla człowieka, który idąc w lata, stale mierzy się z różnymi sytuacjami?
Czymże jest "Ja" dla aktorki, która z każdą kolejną rolą, odkrywa nowe pokłady siebie?
Co jest rolą, a co już nią nie jest ? Gdzie przebiega ta granica?
Eklektyzm osobowościowy upchnięty w jednym ciele.
Wychodzę ze strefy komfortu.
Staje twarzą w twarz z samą sobą.
Madaleine to ja.

Magdalena Kumorek - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka wielu konkursów i festiwali piosenki, w tym Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od lat związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Szerszej publiczności znana z filmów "Poranek kojota" Olafa Lubaszenko, "Układu zamkniętego" Ryszarda Bugajskiego czy seriali, jak "Przepis na życie". W 2014 r wydała płytę "Śmiercie" z autorską muzyką do słów Bolesława Leśmiana. Matka do kwadratu, świadomie żyjąca wegetarianka, aktorka stale poszukująca nowych ścieżek rozwoju. W stworzeniu spektaklu

Spektakl powstaje w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur - wydarzenia, którego celem jest budowanie miejskiej tożsamości wokół wartości takich jak różnorodność, tolerancja i zrozumienie. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Współistnienie i odbędzie się w dniach 6-14 września.

8.09, g. 18.00
Ceny biletów: 30 złotych normalny 20 złotych ulgowy

Do pobrania