projekt plakatu Aleksander WALIJEWSKI, zdjęcia Greg Noo-Wak     Zapowiedź spektaklu >> Trailer Marzenie Nataszy

autor Andrei IVANOV
przekład Bożena MAJORCZYK
reżyseria Robert LATUSEK
scenografia i kostiumy Katarzyna ZBŁOWSKA
muzyka Waldemar OSIECKI
reżyseria światła Olaf MAKIEWICZ
inspicjentka, suflerka Anna KRÓLIKOWSKA


O B S A D A
Matka Ewa AUDYKOWSKA-WIŚNIEWSKA
Syn Mateusz CZWARTOSZ


Nastoletni Kostia po śmierci ojca zamyka się w sobie i odrzuca wszelkie próby nawiązania relacji, które rozpaczliwie podejmuje jego matka. Na każdym kroku okazuje jej niechęć i boleśnie rani. Całe dnie spędza zamknięty w swoim pokoju przed ekranem komputera. Zdesperowana kobieta decyduje się wykorzystać internet, by dotrzeć do syna i odnaleźć dawną bliskość. Rozpoczyna ryzykowną i niebezpieczną grę.
Spektakl zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich ProScenium to kameralna i niezwykle aktualna opowieść o samotności, która staje się największym zagrożeniem współczesnego świata. Historia o niemożności skomunikowania się z najbliższymi i braku odwagi, by spotkać się z drugim człowiekiem twarzą w twarz, o trudach dojrzewania i zagrożeniach, jakie rodzi ucieczka w wirtualny świat.

Pokazy przedpremierowe 7/8/9 stycznia 2022 r. g. 20:00
Premiera na Małej Scenie 14 stycznia 2022 r. g. 20:00.
Zapraszamy również 15/16 stycznia 2022 r. g. 20:00
Spektakl dla widzów dorosłych (+16 lat)
Czas trwania spektaklu: 75 min.

""Kruk z Tower" to ważny i wartościowy tekst. Zmuszający do myślenia. Dlatego warto wybrać się do Teatru Jaracza, by jego sceniczną realizację zobaczyć."
Magda Kuydowicz - Teatr dla Wszystkich
https://e-teatr.pl/emocjonalny-klincz-21108


"...spektakl, choć bardzo skromny w formie, jest jednak hipnotyzujący dzięki sile aktorów. Czwartosz i Audykowska-Wiśniewska stworzyli intymną atmosferę, w której niemal fizycznie wyczuwa się konflikty wewnętrzne bohaterów. Skromny teatr dwóch aktorów jest bolesną wycieczką po skrajnych stanach emocjonalnych, bez zbędnych ozdobników."
Sylwia Krasnodębska - Gazeta Polska Codziennie
https://e-teatr.pl/marskosc-duszy-20772


"Jeśli jednym z priorytetów Polaków ma być zdrowa, trwała i szczęśliwa rodzina, to spektakl pokazany na małej scenie Teatru im. Jaracza w Łodzi stanowi ważny głos w dyskusji."
Bronisław Tumiłowicz - Przegląd
https://e-teatr.pl/macki-pechowej-matki-21277


Sławomir Szczurek - e-teatr.pl
https://e-teatr.pl/co-slychac-21844